III Pielgrzymka Trzeźwościowa

W niedzielę 2 września 2018 r. została zorganizowana III Diecezjalna Pielgrzymka w intencji trzeźwości do Sanktuarium Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Wolicy-Tokarni. Hasłem przewodnim tego wydarzenia były słowa: „Trzeźwość daje wolność". Mszy św. przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski‚ który w homilii zachęcał do życia w abstynencji. Podkreślał‚ że nie ważne są statystyki‚ ale osobiste świadectwo trzeźwości każdego dnia. Po Eucharystii na Placu Św. Maksymiliana Marii Kolbego odbyła się dalsza część spotkania. Na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji‚ między innymi konkursy profilaktyczne i sprawnościowe. Dla dorosłych została wygłoszona konferencja związana z zagrożeniami współczesnej rodziny‚ jak również dla chętnych odbył się Miting AA. W pięknym przeżywaniu spotkania pomagał zespół muzyczny K2 z Kielc‚ którego działalność związana jest z ruchem trzeźwościowym w naszym regionie. W trakcie spotkania była możliwość uzyskania informacji dotyczących mądrego pomagania ludziom uzależnionym i współuzależnionym.Każdy z uczestników mógł się posilić upieczoną na grilu kiełbaską. Nad całością czuwał ks. Kamil Banasik. Św. Maksymilianie Kolbe‚ Patronie Trzeźwości - módl się za nami!

Piątek, Wielki Tydzień
Wielki Piątek Męki Pańskiej