Droga Krzyżowa 2014r

Dla jednych to problemy w rodzinie, dla drugich kłopoty w pracy, jeszcze inni zmagają się z chorobą – każdy z nas ma własny krzyż, który niesie na co dzień; piątkowa Droga Krzyżowa w skansenie w Tokarni była szczególną okazją do przemyśleń. Wzięło w niej udział niemal tysiąc osób. Każdy modlił się w swojej sprawie, jednak wszyscy mieli ten sam cel – upamiętnienie Męki Pańskiej. Krzyż, przy którym modlą się wierni w skansenie został przeniesiony ze wsi Michniów, spacyfikowanej przez Niemców podczas drugiej wojny światowej. Inne krzyże, wyznaczające Drogę Krzyżową, również stamtąd przeniesiono. Mają szczególne znaczenie. Rozpoczyna się Wielki Tydzień, czas, który wierni Kościoła katolickiego spędzą na przemyśleniach . Nabożeństwo rozpoczeło sie Mszą św. odprawioną przez ks. kan Jacka Dąbka proboszcza parafii Wolica- Tokarnia i ks. Andrzeja Kaletę - wikariusza w Kościele skansenowym Matki Bożej Pocieszenia . Parafialna Droga Krzyżowa odbyła sie po raz XII a na terenie Parku Etnograficznego w Tokarni po raz pierwszy .Rozważania na temat rodziny prowadzili Monika i Artur Chruścielowie zTokarnii .

sobota,

Sobota, III Tydzień Wielkanocny