Dekanalny Dzień Młodych 2012

24.11.2012r.

Czuwanie Młodych w dekanacie chęcińskim

W Wigilię Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 24 listopada 2012 r. odbył się Dekanalny Dzień Młodych dekanatu Chęcińskiego w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Wolicy- Tokarni. O godzinie 15:00 wszystkich zebranych przywitał ks. kan. Jacek Dąbek, proboszcz parafii. Następnie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odbyła się adoracja prowadzona przez ks. Wojciecha Oczkowicza, wikariusza parafii św. Bartłomieja w Chęcinach, zaproszonego z Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach alumna IV roku Wojciecha Piątkowskiego oraz scholę z Chęcin. Tematyka adoracji była związana z Osobą Jezusa Chrystusa, jako Króla, który powinien i chce zagościć w naszych sercach. Na koniec wszyscy odprawili koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Po zakończonej adoracji wszyscy udali się do salki parafialnej „Emaus”, gdzie przy buzującym w kominku ogniu mogli zjeść pizzę i napić się gorącej herbaty. Przy posiłku pomagała katechetka Pani Mariola Kaczor.

Następnie spotkanie poprowadził alumn Wojciech, który podzielił zebranych na grupy i bardzo aktywnie zaangażował młodzież do pracy. Jednym z zadań było wypisanie skojarzeń do pojęcia „powołanie” oraz, jakie wątki związane z wiarą można poruszyć na kolejnym spotkaniu. Młodzież słuchała bardzo uważnie wystąpienia alumna Wojciecha, które od czasu do czasu było podsumowywane słowami ks. Wojciecha Oczkowicza, który czuwał, aby spotkanie przebiegało bez żadnych zakłóceń.

Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą i błogosławieństwem wszystkich zebranych. Miejmy nadzieję, że takich spotkań i czuwań będzie coraz więcej, ponieważ młodzi ludzie, którzy poszukują swojej życiowej drogi, pytają coraz chętniej i bardziej otwarcie również o sens swojej wiary.

Ks. Bartosz Wąsat  -wikariusz

Piątek, III Tydzień Wielkanocny