Odpust Kolbiański 2017.

Odpust Kolbiańskiw naszym sanktuarium trwał 2 dni . W niedzielę odbyła sie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem słów św Maksymiliana .Dzieci podjęły całoroczną modlitwę przez wstawiennictwo św. patrona. W uroczystość odpustową Msze św. celebrował i Słowo Boże wygłosił ks. kan Dariusz Gącik - wikariusz generalny diecezji kieleckiej wspólkoncelebransami byli ks. Wacław Ligór - pierwszy proboszcz , ks. Artur Zakrzewski były wikariusz oraz franciszkanie o. Janusz - gwardian i o. Zdzisław. Głównemu celebransowi towarzyszył diakon Konrad Wójcik .Obecny był burmistrz Robert Jaworski oraz Rada Gminy i Miasta w Chęcianch. Wszystkie grupy i wspólnoty zaangażowały się w liturgię odpustową.Wieczorem 14 sierpnia o godz. 20.00 została odprawiona Msza św. potem nieszpory.O 21.00 Apel Jasnogórski przy pomniku św. Maksymiliana oraz nabożeństwo Drogi Krzyżowej przy stacjach wokół naszego sanktuarium. " św. Maksymilianie wspomagaj Nas swoim wstawiennictwem"

Czwartek, Wielki Tydzień