Dnia 9.10.2010  o godz.  23.30  została przywieziona  figura  Ojca św. Jana Pawła II . W niedzielę podczas  X Dnia  Papieskiego   figura stała w Kościele .

Montaż   figury Ojca św.  na 3 tonowym kamieniu  z Bolechowic  ofiarowanym przez  dyrektora kopali Bolechowice p. Jana Kowalskiego  nastąpił dnia  12 października 2010 .
Obróbką  kamienia zajął się  Zakład Kamieniarski  PRZYWAŁA    z Zelejowej   a montażem p. Jacek Cielibała  z Wolicy . Transportu  kamienia oraz  ustawienie figury   dokonała  firma Euro-Dachy     z Wolicy p. Adama Reglińskiego . Operatorem  maszyny był p. Tomasz Ciepluch .Pomagali  także panowie ; z Tokarni - Adam Tekiel, Jan Orawiecki , Ireneusz Dobrowolski  a  z Wolicy  - Sławomir Chodur , Paweł Chodur , Sylwester Cielibała .
Pomnik Jana Pawła II   stanął przy Kościele   z racji  32 rocznicy   wyboru na Stolice Piotrową oraz jako  wotum dziękczynne   parafian  za  5 rok  budowy Nowego Kościoła . 16 października odbyło się  nabożeństwo   o beatyfikacje Jana Pawła II . Pomnik został poświęcony przez ks. dr Andrzeja Kaszyckiego -kanclerza kurii kieleckiej w niedzielę Dziękczynienia   24 października    2010  o godz. 10.00

Pomnik Jana Pawła II

Dzień Dziękczynienia 24.10.2010