Menu

Galerie zdjęć

Na zakończenie okresu Bożego Narodzenia w Niedziele Chrztu Pańskiego odbyły się Jasełka w wykonaniu najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej z Tokarni .

Ruchome postacie , kolyszący się Jezus ognisko i płynąca woda wzbudziły wielkie zainteresowanie w wśród dzieci szopką z w naszym Kościele.

Druhowie strażacy OSP Tokarnia przekazali 2 XII 2018r. na użytek parafian Defibrylator . Został umieszczony w naszym Kościele w widocznym miejscu.Wdzięczni jesteśmy strażakom za to cenne urządzenie ratujące życie.

W niedzielę 18.11.2018r. o. Romuald Wilk -karmelita z Piotrkowic dokonał wprowadzenia relikwii św. Rafała Kalinowskiego ."Przykład Rafała Kalinowskiego pokazuje, że dla Boga nie ma nic niemożliwego, nieważne ile razy zawiedliśmy, ile szans zmarnowaliśmy, ile czasu straciliśmy... Póki żyjemy, ciągle jest szansa na wielkość." Jego życie może być też szkołą dla każdego z nas: dla tych, którzy ciągle szukają swojego miejsca w życiu i być może są już bliscy zniechęcenia... Dla tych, którzy czują, że życie przecieka im przez palce... Dla tych, których denerwują Boże przykazania... Dla tych, którzy widzą w sobie więcej słabości niż zalet... Zawsze jest nadzieja na zmianę .

W niedzielę 11 listopada 2018r. uczciliśmy 100-tną rocznicę Odzyskania Niepodległości . Chór Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Wolicy pod kierunkiem p. Stefana Wojtyny śpiewał pieśni religijno-patriotyczne.Swoją obecnością zaszczycił na pan płk Artur Chruściel który odczytał modlitwę za Ojczyznę a uczeń SP z Tokarni Tomasz Świt wyrecytował wiersz ' Czego chcesz od nas Panie'.O godz. 12.00 przy dźwięku dzwonów odśpiewaliśmy Hymn Narodowy .

W niedzielę 2 września 2018 r. została zorganizowana III Diecezjalna Pielgrzymka w intencji trzeźwości do Sanktuarium Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Wolicy-Tokarni. Hasłem przewodnim tego wydarzenia były słowa: „Trzeźwość daje wolność". Mszy św. przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski‚ który w homilii zachęcał do życia w abstynencji. Podkreślał‚ że nie ważne są statystyki‚ ale osobiste świadectwo trzeźwości każdego dnia. Po Eucharystii na Placu Św. Maksymiliana Marii Kolbego odbyła się dalsza część spotkania. Na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji‚ między innymi konkursy profilaktyczne i sprawnościowe. Dla dorosłych została wygłoszona konferencja związana z zagrożeniami współczesnej rodziny‚ jak również dla chętnych odbył się Miting AA. W pięknym przeżywaniu spotkania pomagał zespół muzyczny K2 z Kielc‚ którego działalność związana jest z ruchem trzeźwościowym w naszym regionie. W trakcie spotkania była możliwość uzyskania informacji dotyczących mądrego pomagania ludziom uzależnionym i współuzależnionym.Każdy z uczestników mógł się posilić upieczoną na grilu kiełbaską. Nad całością czuwał ks. Kamil Banasik. Św. Maksymilianie Kolbe‚ Patronie Trzeźwości - módl się za nami!

Dziękując Panu Bogu za konsekrację naszego Kościoła dnia 30 sierpnia 2018r. odbyliśmy pielgrzymkę do Sanktuarium Gaździny Podhala w Ludźmierzu , Matki Bożej Częstochowskiej na Bachledówce , Cudownego Medalika na Olczy , Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem oraz św. Faustyny w Krakowie- Łagiewnikach. .

Dnia 12 sierpnia 2018r ks. bp Jan Piotrowski Pasterz Kościoła Kieleckiego dokonał Konsekracji Kościoła w obecności kanclerza Kurii Kieleckie ks. kan.dr Adama Perza , budowniczego Kościoła ks. kan.mgr Jacka Dąbka, kapłanów dekanatu chęcińskiego, ojców cystersów i franciszkanów oraz wiernych parafii, gości i pielgrzymów. Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta z Prandocina pod dyrekcja Krzysztofa Dudy.W homilii bp Piotrowski gratulując wiernym wspólnego dzieła – „pięknej i estetycznej świątyni”, zauważył, że będą w niej ludzie doświadczali Bożego miłosierdzia. – To wyjątkowe miejsce na zawsze pozostanie świętą przestrzenią, gdzie Bóg w Jezusie Chrystusie i mocą Ducha Świętego będzie nas ogarniać i zapewniać swoją odkupieńczą miłością. Drogą do tej miłości jest słowo Boże, które jest głosem Boga – mówił. Przypomniał także, że „przestrzeń tego świętego miejsca (…) ma służyć wam i kolejnym pokoleniom do osobistego uświęcenia, duchowego wzrostu i codziennego świadectwa wiary”.A ks. proboszcz powiedział 'Swoją wdzięczność kieruję do moich kochanych parafian dziękuje za prace , dniówki , ofiary i modlitwy bez wasz kochali nie było by tego Kościoła . Wszystko co zrobiliśmy to wasza zasługa z waszych ofiar nie z żadnych dotacji unijnych. Możemy być z tego bardzo dumni ."

24 lipca 2018 r. rozpoczęły się prace przy układaniu kostki , dokończymy chodnik wokół Kościoła Prace zakończono 4.08.2018r. .

12 czerwca 2018r. kapłani święceni w 1988 r świętowali swoją rocznicę z ks. biskupem Janem Piotrowskim -ordynariuszem kieleckim.

W 30 -tą rocznicę święceń kapłańskich ks. proboszcza 11 czerwca , powstały 3 'Margaretki '.

  DEKALOG
W niedziele 10 czerwca 2018r. odbyło się poświecenie tablic z Przykazaniami Bożymi.

Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił proboszcz ks. Jacek Dąbek . Ołtarze pięknie przygotowali mieszkańcy Tokarni .

Zapisy przyjmuje ks. proboszcz tel 504 033 170

W sobotę 19 maja 2018r. dzieci naszej parafii przyjęły po raz pierwszy Jezusa do swego serca. Mszy św. przewodniczył ks. kan Jacek Dąbek - proboszcz, który też przygotował dzieci do tej uroczystości a kazanie wygłosił ks. dr Wiesław Orawiecki. Rodzice powiedzieli ;Tobie Księże Proboszczu – Ojcze parafii dziękujemy za radość dnia dzisiejszego i dar Jezusa Eucharystycznego podanego naszym dzieciom."

13 maja 2018r. w 101 rocznicę objawień fatimskich i w 37 rocznicę zamachu na Jana Pawła II w naszym sanktuarium odbył się koncert pieśni Maryjnych w wykonaniu Apostolatu Maryjnego . " To Matka ukoić może twe serce,wziąć wszystko co Twoje we własne Swe ręce"

  Prace
W poniedziałek 23.04.2018. rozpoczęły się prace przy Kościele . Pogoda sprzyja prace idą do przodu . Św. Maksymiliana czuwa.Odnowione zostały także figury ; Matki Bożej, św. Maksymiliana i św. Jana Pawła II .Odnowiona została też dzwonnica. 22.05.2018r. prace zostały zakończone BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI.

Każdego 14 dnia miesiąca w naszym sanktuarium odbywa się Modlitewne Czuwanie ze św. Maksymilianem .W kwietniu udział wzięli : przyjaciele św. Maksymiliana , Apostolat Maryjny , młodzież bierzmowana , ministranci, katecheci." Św. Maksymilianie wspomóż nas swoim wstawiennictwem i uproś łaski o które pokornie prosimy"

Nabożeństwo zostało odprawione przy erygowanych rok temu stacjach Drogi Krzyżowej podczas którego modliliśmy się za rodziny naszej parafii .Rozważania prowadzili Monika i Grzegorz Pierzakowie z Wolicy.

W Wielki Czwartek o godz. 18.00 odbyła się Msza św. z obrzędem umywania nóg 12 mężczyznom ( byli to ojcowie dzieci komunijnych) . Przed Mszą św. przedstawiciele parafii złożyli ks. proboszczowi życzenia z okazji dnia kapłańskiego. Podczs Mszy św. modlilismy sie za zmarłych kapłanów ks. Wacława Radosza i Ks. Michała Majchrowicza oraz o błogosławieństwo Boże w posłudze kapłańskiej dla byłych wikariuszy ks. Roberta Kowalskiego , ks. Artura Zakrzewskiego, ks. Bartosza Wąsat , ks. Andrzeja Kalety , ks. Łukasza Bisia , ks. Wiesława Orawieckiego naszego rodaka oraz diakona Konrada Wójcika.

27.03.2018 roku w Wielki Wtorek zostały zamontowane nowe meble w zakrystii naszego Kościoła.

27.03.2018r. w Kościele po krzyżem miedzy konfesjonałami zamontowano 2 AMONITY.

W V niedzielę Wielkiego Postu wysłuchaliśmy pięknego koncertu Pieśni Wielkopostnych w wykonaniu KGiGW z Wolicy pod kierownictwem p. Stefana Wojtyny .

Przygotowując się do konsekracji Kościoła , dnia 21.03.2018r. zostały zamontowane 4 zacheuszki. Zacheuszki - to znaki konsekracyjne, krzyże apostolskie, znaki dedykacyjne, to Boża pieczęć potwierdzająca przekazanie kościoła na własność Bogu, który otacza opieką swój lud i jednoczy go z sobą. Zacheuszki mogą przybierać formę płytki z krzyżykiem wmontowanej w ścianę lub być namalowane na ścianie w formie małego równoramiennego krzyża. Umieszcza się je w różnej liczbie (4, 6,12) w miejscach. które biskup namaścił świętym olejem. Pod zacheuszkiem umieszcza się lampkę lub świecznik (kinkiet) na świecę, którą zapala się w rocznice konsekracji kościoła. Nazwa zacheuszki pochodzi od bogatego celnika Zacheusza, który przyjął Jezusa Chrystusa w swoim domu.

11.03.2018 r parafia nasza otrzymała relikwie I stopnia ( ex ossibus) błogosławionych męczenników franciszkańskich o.Zbigniewa Strzałkowskiego i o.Michała Tomaszka .Wprowadzenia dokonał o. Piotr Stanisławczyk - franciszkanin . Niech błogosławieni o.Zbigniew i o. Michał bronią nas przed złymi ludźmi, niech uczą nas odwagi w wyznawaniu wiary, niech uczą nas, jak być dobrymi ludźmi i jak przebaczać.-powiedział ks. proboszcz Jacek Dąbek po otrzymaniu relikwii.

W niedzielę 28 stycznia zakończyliśmy śpiewanie kolęd . Liturgię niedzielną uświetnił Zespól Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Wolicy śpiewając kolędy. Na akordeonie grał p. Stefan Wojtyna .Gościliśmy również księży salwatorianów z Krakowa , odbyło się także spotkanie z młodzieżą w ramach przygotowania do bierzmowania.

Styczniowe Modlitewne czuwanie ze św. Maksymilianem przygotowała młodzież naszego gimnazjum wraz z p. Zbyszkiem -katechetą .

Dnia 30 grudnia 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Tokarni po raz pierwszy włączyli się w ogólnopolską akcję Kolędników Misyjnych. Należą oni do nowo powstałego Ogniska Misyjnego Dzieci pod opieką katechety Krzysztofa Pierzaka. Każda z sześciu grup kolędniczych pod opieką osoby dorosłej udała się z ciekawym i radosnym programem do mieszkańców Tokarni.Podczas kolędy misyjnej kolędnicy spotkali się z serdecznością ze strony domowników. Udalo się uzbierać naprawdę dużą sumę pieniążków dla dzieci z Syrii i Libanu. Każdy ofiarodawca otrzymał pamiątkę od kolędników misyjnych. Zebrana kwota została przekazana do Papieskich Dzieł Misyjnych w Warszawie. Należy również podkreślić ogromne zaangażowanie rodziców dzieci z Tokarni oraz rodziców dzieci miejscowości Mosty. Dziękuję także za życzliwość i cenne wskazówki księdzu Jackowi Dąbkowi naszemu proboszczowi i kustoszowi Sanktuarium Świętego Maksymiliana w Wolicy- Tokarnia.6 stycznia gościliśmy kolędników w naszym Kościele na Mszy św.

W dniach od 1- 8.12.2017r pielgrzymowaliśmy po Ziemi Świętej przewodnikiem był p. Wiesław Felski znakomity znawca Pisma Świętego.Było to dla nas piękne duchowe przeżycie wiary .Msze św. sprawował ks. Jacek Dąbek nasz duchowy opiekun.

W Uroczystość Wszystkich odbyła się procesja na cmentarzu oraz Msza św. za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.Ks. proboszcz powiedział w kazaniu "Nasuwa się refleksja czy aby nie za póżno na te wieńce i kwiaty . Może trzeba było wręczyc kwiaty matce kiedy jeszcze żyła , powiedzieć ze jest kochana. Może matka i ojciec żyliby jeszcze , gdybyśmy taką miłość okazywali im , pomagali ,zainteresowali się nimi za życia .Dzisiaj chciało by się wykrzyczeć ; może odrobinę mniej tych świeczek i kwiatów a więcej modlitwy. Znicz i kwiat teraz niewiele pomoże . Teraz wyrazem miłości może być przede wszystkim gorąca modlitwa za zmarłych .. Nie wychodźmy z cmentarz nie pomodliwszy się za zmarłych rodziców , krewnych i przyjaciół...."

15 października 2017. na zakończenie Jubileuszu 100 -tej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie Apostolat Maryjny naszej parafii zaprezentował program słowno-muzyczny o Matce Bożej i modlitwie różańcowej .Piękne i wzruszające teksty doprowadzały słuchaczy do łez. DZIĘKUJEMY

W sobotę 30 września 2017. w Bazylice Katedralnej odbył się zjazd księży opiekunów , moderatorów i przewodniczących A.P. Mszy św. przewodniczył ks. bp Marian Florczyk a Słowo Boże wygłosił ks. Jacek Dąbek , przy biskupie asystował diakon Konrad Wójcik.

******************* W niedzielę 10 września podczas Mszy Świętej o godz. 10. 00 w naszym parafii zostały udzielone posługi wśród służby liturgicznej przez Księdza Kanonika Kustosza Sanktuarium Jacka Dąbka. Nowym Prezesem służby liturgicznej został Piotr Nawrot. Posługę Ceremoniarza otrzymali: Paweł Papka oraz Piotr Żurek. Odpowiedzialnym za czytanie Słowa Bożego podczas liturgii i posługę lektora otrzymali: Piotr Nawrot, Miłosz Cielibała, Krzysztof Orawiecki, Cezary Stępień, Karol Makówka. Natomiast młodsza służba liturgiczna odnowiła przyrzeczenia ministranckie. Słowo Boże podczas Liturgii Mszy Świętej wygłosił Diakon Konrad Wójcik podkreślając także posługę ministrantów: „Dziś nasze oczy w sposób szczególny są zwrócony na siedmiu młodych ministrantów, którzy zostali powołani do posługi ceremoniarza czy lektora oraz reszta ministrantów, którzy odnawiają swoją przyrzeczenia ministranckie. Czy oni nie są dziś bohaterami? To właśnie oni nie z przywiązania do księdza, kleryka, ale z przywiązania do Chrystusa chcą mu służyć i dawać, na co dzień świadectwo o Nim. Jakże trudno dziś znaleźć takich młodych, którzy Kochają BOGA, KOŚCIÓŁ i LITURGIĘ ŚWIETĄ. Drodzy bracia ministranci w moich oczach i oczach Boga jesteście największymi bohaterami.„ Diakon Konrad zwrócił także uwagę na rolę rodziców w życiu ministrantów: „ Rodzi się pytanie skąd oni to mają? Dlaczego właśnie oni? Za tymi chłopakami stoją rodzice, którzy autentycznie wierzą, którzy swoją wiarą swoją miłością do Boga dzielą się z swoimi dziećmi. To właśnie ci rodzice pokazali im kościół, to oni uczyli ich modlitwy. DRODZY RODZICE JESTEŚCIE w oczach Boga i każdego z nas Bohaterami.”. Mszę Świętą uświetnił swoim śpiewem chór parafialny przygotowany przez pan organistę Krzysztofa Pierzaka. Po zakończonej liturgii ministranci podziękowali Bogu za dar posługi oraz Księdzu Kanonikowi „że zauważył w nas tę „iskrę” do służenia przy ołtarza Słowa Bożego i niebiańskiej liturgii. Dziękujemy za wszystko, co dla nas robisz za uśmiech, dobre słowo i pomoc, jaką nam udzielasz, gdy wyjeżdżamy na rozgrywki sportowe czy spotkania z młodzieżą.”

20.08.2017. odbyły się Dożynki Gminne w Wolicy .

Odpust Kolbiańskiw naszym sanktuarium trwał 2 dni . W niedzielę odbyła sie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem słów św Maksymiliana .Dzieci podjęły całoroczną modlitwę przez wstawiennictwo św. patrona. W uroczystość odpustową Msze św. celebrował i Słowo Boże wygłosił ks. kan Dariusz Gącik - wikariusz generalny diecezji kieleckiej wspólkoncelebransami byli ks. Wacław Ligór - pierwszy proboszcz , ks. Artur Zakrzewski były wikariusz oraz franciszkanie o. Janusz - gwardian i o. Zdzisław. Głównemu celebransowi towarzyszył diakon Konrad Wójcik .Obecny był burmistrz Robert Jaworski oraz Rada Gminy i Miasta w Chęcianch. Wszystkie grupy i wspólnoty zaangażowały się w liturgię odpustową.Wieczorem 14 sierpnia o godz. 20.00 została odprawiona Msza św. potem nieszpory.O 21.00 Apel Jasnogórski przy pomniku św. Maksymiliana oraz nabożeństwo Drogi Krzyżowej przy stacjach wokół naszego sanktuarium. " św. Maksymilianie wspomagaj Nas swoim wstawiennictwem"

W niedziele 30 lipca 2017r. odbyło się poświęcenie pojazdów . Platformę do poruszania się wśród samochodów przygotował p. Leszek z Polichna. Przez wstawiennictwo św. Krzysztofa ustrzeż Panie wszystkich od nieszczęść duszy i ciała." Niech zebrani tu kierowcy i ich pojazdy będą pobłogosławione dla Twojej chwały i pożytku ludzkiego w imię Ojca i Syna i Ducha świętego. Święty Krzysztofie proś dobrego Boga , aby chronił kierowców przed brawurą i wypadkami aby każdy z nich był na drodze odpowiedzialny , trzeźwy ,opanowany i życzliwy." - modlił się ks. proboszcz Jacek Dąbek.

W czerwcu i lipcu 2017r. zostały wykonane prace ziemne , wyrównujące teren i położona kostka przy Kościele

W uroczystość Bożego Ciała Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Jacek Dąbek proboszcz i kustosz sanktuarium . W homilii powiedział ; . "Dlatego wychodzi dziś z Kościołów, aby być bliżej nas, naszego życia przepełnionego trudem, wysiłkiem. Przepełnionego wieloma problemami, kłopotami rodzinnymi. Przepełnionego nawet cierpieniem i bólem. I w takie twoje życie, moje życie chce wejść Jezus, aby nadać mu właściwego sensu, właściwej wartości, właściwego zrozumienia. Wychodząc dziś na ulice, aby uczestniczyć w Procesji Bożego Ciała pragniesz publicznie oddać cześć Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie. Ale przede wszystkim okazujesz, że i ty jesteś razem z Nim, że przyznajesz się do Niego dzisiaj, że nie wstydzisz się swojej wiary, że czynisz Go swoim przewodnikiem. Tak jest dzisiaj gdy z wielkim splendorem uczestniczymy w Procesji. Ale czy jutro gdy pójdziesz do pracy, kiedy staniesz w kolejce też przyznasz się do Jezusa. Ale czy jutro będziesz gotowy też manifestować swoją wiarę, czy będziesz gotowy iść za Jezusem tak każdego następnego dnia." IV ołtarze przygotowali mieszkańcy Wolicy.

1 czerwca 2017r. rozpoczęły się prace przy układaniu kostki. Teren wokół Kościoła zmienia wygląd . Prace wciąż trwają , pogoda sprzyja.12 lipca 2017r. zostały oświetlone Stacje Drogi Krzyżowej.To cieszy oko i raduje serce. Dnia 13 lipca zakończyły się prace przy Kościele . Bogu Niech Będą Dzięki.

Otoczenie naszego Kościoła w dniu 18.05.2017r.

20 maja 2017r. odbyła się Uroczystość Pierwszej Komunii św. . Pana Jezusa do swego serca przyjęło 46 dzieci. Mszy św. przewodniczył , Słowo Boże wygłosił i dzieci przygotował ks. Jacek Dąbek -proboszcz.

14 maja 2017r. diakon Konrad Wójcik wprowadził relikwie św. Matki Teresy z Kalkuty.

13 maja 2017r w naszym Kościele odbyło się nabożeństwo fatimskie z okazji 100 rocznicy objawień w Fatimie.

13 maja 2017r. kleryk Konrad Wójcik z Wolicy otrzymał święcenia diakonatu z rąk ks. bp Jana Piotrowskiego.

W przeddzień miesiąca poświęconego Matce Bożej Apostolat Maryjny naszej parafii przypomniał o swojej 8 letniej działalności .

14 .04.2017r. w Wielki Piątek odbyła się pierwsza Droga Krzyżowa przy nowych stacjach. Rozważanie prowadzili ks. proboszcz i wikariusz ." Krzyżowa Droga naszej wiary i nadziei ..naszych zwątpień , niepewności, złudzeń ...Ta wędrówka ma sens...Ta wędrówka sumienia...ta wędrówka człowiecza...Taka prosta zwyczajna jak ta parafia.. moja parafia..Grzeszna słaba a jednak pełna ufności i nadziei.."

Ks. bp Jan Piotrowski dokonał erygowania i poświęcenia Drogi Krzyżowej w Niedzielę Palmową 9 kwietnia 2017r. Współkoncelebransami byli ks. Jan Kukowski dziekan dekanatu chęcińskiego, ks. Jacek Dąbek proboszcz i kustosz oraz ks. Mariusz Rak -kapelan ks. biskupa. Ks. proboszcz powiedział na zakończenie uroczystości Droga Krzyżowa ma nam pomóc, abyśmy wznieśli nasze serca ku niebu i rozważali mękę naszego Pana" – W Dzienniczku św. Faustyny czytamy "najwięcej łask udzielam duszom, które pobożnie rozważają mękę moją". Bezinteresowną pomoc okazali ; mgr inż. Henryk Ciosmak Prezes Zarządu ŚKSM KIELCE mgr inż. Paweł Podsiadło - Dyrektor Kopalni „JAŻWICA” oraz pracownicy kopalni Paweł i Czesław Kowalski COINVEST Siedlce Jacek Wroński Prezes Zarządu EKO-ROL Tokarnia Kopalni Piasku mgr inż. Robert Jaworki Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny Krzysztof Kułagowski Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Chęciny Ofiary złożyli ; Apostolat Maryjny Koła Różańcowe 4 rodziny z Wolicy 4 rodziny z Tokarni Niech Bóg błogosławi i strzeże wszystkich którzy przyczynili się do Jej budowy.

W sobotę 11. 03.2017 r. odbyły się uroczystości 20 lecia Apostolatu Maryjnego w Diecezji Kieleckiej. Msza Święta pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Piotrowskiego odbyła się w Kieleckiej Katedrze, obecni byli także ks. biskup Marian Florczyk opiekun diecezjalny A.M ks. Jerzy Korona, dyrektor A.M Jerzy Basaj. Dalsza część uroczystości odbyła się w auli Kieleckiego Seminarium. Członkowie parafialnego Apostolatu naszej parafii wzięli udział tych uroczystościach wraz z ks. Łukaszem.

26.02.2017r. siostry Albertynki Emanuela i Andrzeja przekazały i wprowadziły relikwie św. Brata Alberta do naszego Sanktuarium .Przeżywamy Rok św. Brata Alberta ; ''mamy nadzieje, iż ich obecność przyczyni się do uwrażliwienia ludzi na potrzeby biednych, samotnych oraz głodnych, którzy się tak blisko nas" powiedział ks. proboszcz. Po Mszy św. odbyło się spotkanie siostr z młodzieża naszej parafii.

  SALKA
22.02.2017r. rozpoczęły się prace w salce pod Kościołem .Kładziemy płytki na podłogę.

Ksiądz Proboszcz – Człowiekiem Roku Ksiądz Proboszcz Jacek Dąbek zajął drugie miejsce w plebiscycie „Człowiek Roku 2016” w powiecie Kieleckim. 17 lutego odebrał nagrodę w związku, z konkursem który zorganizowano po raz czwarty przez Echo Dnia. Ksiądz Proboszcz został zauważony, gdyż „Dzięki jego staraniom parafia w Wolicy - Tokarni otrzymała rangę Diecezjalnego Sanktuarium Świętego Maksymiliana Marii Kolbego. Wzrosła więc ranga kościoła i całej parafii. Jest proboszczem tej parafii i jednocześnie kustoszem sanktuarium. W diecezji kieleckiej jest ich dwanaście, to w Wolicy - Tokarni jest najmłodsze.” – zaznacza Echo Dnia. Od 11 lat organizuje Akcje Honorowego Oddawania Krwi sam również ją oddaje.Księdza Proboszcza wspierali Ksiądz Łukasz Biś – wikariusz parafii, Konrad Wójcik kleryk piątego roku oraz parafianie.

Rozpoczęliśmy budowę Drogi Krzyżowej wokól Kościoła. Są już sprowadzane kamienie z pobliskiej Kopalni dolomitu JAŹWICA . Dnia 8 lutego 2017 przyjechały kamienne głazy ważące od 5 - 8 ton , 7 marca trwały prace przy ustawianiu kamieni . 12 mężczyzn wykonało to trudne dzieło .Bogu niech będą dzięki .Od 13 do 18.03.2017r. trwały prace przy poszczególnych stacjach Drogi Krzyżowej. 24 .03. 2017 w piątek zostały zamontowane krzyże i tabliczki .

29 stycznia 2017 r. roku w naszym Sanktuarium odbył się I Dekanalny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Zainteresowanie konkursem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. W przeglądzie wzięli udział m.in. dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Sobkowie, Tokarni, Polichnie, Radkowicach, Wolicy. Zaprezentowali się także uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Wolicy i uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Chęcinach. W sumie w przeglądzie wzięło udział 25 solistów i 10 chórów/zespołów takich jak: Zespół LIMANI, Zespół Łukowianki, Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Wolicy, Chór Gimnazjum nr 2 w Wolicy, Chór Szkoły Podstawowej w Siedlcach, Zespół Parafialne Słoneczka z Wolicy, Chór parafialny z Wolicy i Chęcin jak również Chór OREMUS z Chęcin i Klasa 3 Szkoły Podstawowej z Wolicy. Cieszy nas, że tak wiele osób wzięło udział w tym I Dekanalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Założeniem przeglądu było kultywowanie tradycji kolędowania, wymiana doświadczeń artystycznych oraz integracja pokoleń. Cieszy fakt, że nasze Sanktuarium mogło dziś gościć tak wielu artystów i gości z całej Gminy i Dekanatu Chęcińskiego. Wypełniony kościół po brzegi raduje serce i mobilizuje do dalszej pracy. Już tego miejsca zapraszamy na przyszłoroczny Przegląd mając nadzieję, że wpisze on już się w tradycję naszej Gminy i całego Dekanatu Chęcińskiego.

26 stycznia 2017r. został zamontowany wyświetlacz multimedialny do pieśni i filmów. Jest to System SERAFIN z projektorem krótkoogniskowym plus dwa tablety i laptop oraz gniazdo HDMI w zakrystii. Prace wykonała firma CheruMedia z Krakowa.

Podczas pasterki kolędy śpiewał Zespół Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Wolicy , po raz pierwszy w nowych strojach.

Każdego roku 31 grudnia ks. proboszcz udaje się na Św. Krzyż aby dziękować Panu Bogu za wszystkich parafian , wszelkie otrzymane łaski i prosić o błogosławieństwo Boże w nadchodzącym Nowy Roku. Wraz z ks. proboszczem był także ks. Łukasz - wikariusz oraz kl. Konrad. Msza św. została odprawiona w kaplicy przy relikwiach Krzyża świętego .

8 grudnia 2016 firma RDUCH podłączyła automatykę dzwonu na cmentarzu. Podczas pogrzebu dzwon będzie uruchamiany za pomocą pilota.

W sobotę 19 listopada 2016r. w Sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego w Wolicy-Tokarnia odbyło się Pierwsze Okręgowe Spotkanie Przewodniczących Okręgu Kielce-Południe Apostolatu Maryjnego. Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski w Roku Miłosierdzia z prośbą o rozwój dzieła Maryii w całej diecezji Kieleckiej w 20 lecie AM na Świętorzyskiej Ziemi. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił kustosz sanktuarium ks. Jacek Dąbek , współkoncelebransami byli ks Jerzy Korona diecezjalny Moderator AM. i ks. Jana Wojtyna proboszcz parafii św. Józefa w Bielinach.

W październiku 2016r. postawiono metalową dzwonnicę na cmentarzu .Będzie dzwonić podczas każdego pogrzebu. Dzwonnice wykonała firma Konstal pana Jerzego Kaczora w Wolicy . Przy fundamentach pracowali Sławomir Chodur i Grzegorz Stępień z Wolicy . Transport i ustawienie firma Euro-Dachy z Wolicy . Prace wykończeniowe Arkadiusz Grajek i jego szwagier Sławomir. 25 X 2016r prace zakończono. Bogu niech będą dzięki. 1 listopada 2016r. ks. proboszcz Jacek Dąbek dokonał jej poświęcenia,

28.07.2016r. grupa parafian uczestniczy w Częstochowie we Mszy św. z udziałem papieża Franciszka

Mecz ministranci - strażacy zakończył się zwycięstwem ministrantów 4;1

14.08.2016r. uroczystość odpustowa w naszej parafii . Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. kan.dr Adam Perz -kanclerz kurii kieleckiej. Odbyło się również poświęcenie sztandaru Rejonowego Koła Pszczelarzy .

W niedzielę 7 sierpnia 2016 r.( W Roku Miłosierdzia ) zostały poświęcone 2 nowe konfesjonały . Poświęcenia dokonał ks. Jacek Dąbek - proboszcz i ks. Łukasz Biś -wikariusz

24.07.2016r. odbyło się poświęcenie naczynia na Wodę Święconą . kropielniczek oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych .Obrzędu tego dokonał ks. Proboszcz. Zostały także poświęcone samochody przez ks. Łukasza - wikariusza. .

11 lipca odbyła się pielgrzymka do Wadowic , Kalwarii Zebrzydowskiej , Krakowa -Łagiewnik.

W dniach od 27.06.-2.07. 2016. odbyła się parafialna pielgrzymka w Roku Miłosierdzia szlakiem świętych i błogosławionych do Wilna z udziałem naszych duszpasterzy ks. Jacka -proboszcza i ks. Łukasz- wikariusza.

7 czerwca odbyła się w Kielcach gala finałowa plebiscytu Belfer roku 2015/2016. W konkursie wziął udział ks. Łukasz, który po nominacji przez Zespół Szkół w Wolicy jako jedyny z całej gminy walczył o jak najlepszą lokatę. Założonym celem było zdobycie tablicy interaktywnej dla szkoły, w której uczy. Ostatecznie nasz wikariusz zajął 2 miejsce w całym województwie, drugie w powiecie kieleckim, pierwsze wśród uczących w szkołach podstawowych i drugie wśród uczących w gimnazjum. Dla Parafii, Szkoły i Gminy to wielkie wyróżnienie. Ks. Łukasz z serca dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w ten plebiscyt i oddawali swoje głosy na jego kandydaturę.

W niedziele 5 czerwca 2016 r. obchodziliśmy 10-tą rocznicę budowy Kościoła. Mszę św. dziękczynną odprawił i Słowo Boże wygłosił ks. dr Adam Perz -kanclerz kurii kieleckiej.

Uroczystość Bożego Ciała odbyła się 26 maja 2016r. .Ołtarze przygotowali mieszkancy Tokarni. Ks. proboszcz podczas kazania powiedział;" Niestety nie da się chwalić Boga w świątyni, a żyć jakby Go nie było. Zróbcie zatem Mu miejsce w swoim życiu, pracy. Chrystus wychodzi do swojej własności - należy zrobić Mu miejsce. Niczym się nie wymawiajmy. Kiedy Bóg stoi na miejscu pierwszym - wszystko inne jest na miejscu właściwym. Nie można wymawiać się obowiązkami i pracą, na wszystko można znaleźć czas. "

21 maja 2016 r. odbyła sie uroczystość Pierwszej Komunii św. Mszy św. przewodniczył i Słowo Boze wygłosił ks. proboszcz Jacek Dąbek .

Tydzień Maryjny - majówki z udziałem naszych duszpasterzy w Siedlcach w Wolicy przy ul. Senatorskiej i Szkolnej a także w Tokarni przy 4 kapliczkach . Ks. proboszcz powiedził:"Zwyczajem naszych ojców gromadźmy się przy nich każdego wieczoru aby śpiewać Litanie do Matki Bożej i pieśni maryjne niech z pod każdej kapliczki płynie maryjna modlitwa . Każda kapliczka to wyraz wiary tych którzy je postawili , niech żadna z nich nie będzie osamotniona. "

W niedziele 15 maja 2016r. r. odbyło się poświecenie pól w Wolicy i Tokarni .Gromadzimy się dziś w naszej wspólnocie parafialnej aby modlić sie o błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli oraz o pomyślne i obfite plony.Oddal od naszych pół zarazę , burze i grad.

Dnia 9 kwietnia 2016r. w sobotę zostały przeniesione stacje Drogi Krzyżowej ze starego do nowego Kościoła .Prace wykonali ;Tomasz Orawiecki z Tokarni , Stanisława Lato i Ewa Pańtak z Wolicy oraz ks. proboszcz.

Dnia 27 marca 2016r o godz. 6.00 Msza św. rezurekcyjna . Uroczyste wejście do nowego Kościoła po położeniu posadzki . Mszy św. przewodniczył i homilie wygłosił ks. kan Jacek Dąbek -proboszcz.

Msza św. rozpoczęła się uroczystym wejściem do Kościoła .Wierni złozyli kapłanom życzenia. Nowością była dialogowana przez księży homilia .Ks. proboszcz dokonał obmycia nóg 12 panom. 100 osób podjęło modlitwę za kapłanów uczestnicząc w akcji ogólnopolskiej " Kapłani proszą o modlitwę "

18 marca 2016r. odbyła się po raz XIV Parafialna Droga Krzyżowa

2 lutego 2016r. rozpoczęły sie prace w nowym Kościele .Kładziemy posadzkę .5 lutego kolejnyn transport kamienia z Niemiec .16 marca 2016 r. zakończono prace. Kościół przygotowany został do uroczystego otwarcia podczas Mszy św. rezurekcyjnej dnia 27 marca 2016. o godz. 6.00

W niedzielę Św. Rodziny małżonkowie obchodzacy;5,10,15,20,25,30,35,40,45,50,55 rocznicę ślubu odnowili przyrzeczenia małżeńskie .Była radość i łzy . Małżonkowie mówili ; Mając Boga w sercu w obecności wspólnoty Kościoła i naszych dzieci panawiam wobec Ciebie swoje śluby małżeńskie .Jeszcze raz ślubuje Ci miłośc , wierność i uczciwość małżeńską oraz że Cię nie opuszczę aż do śmierci . Dołoże starań aby naszy życiu rodzinny przebywał Chrystus. Niech Bóg nam błogosławi .

11listopada w 97 rocznicę odzyskania Niepodległości została odprawiona Msza św. w Intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych OSP Wolica i OSP Tokarnia oraz zgromadzonych wiernych." Boże błogosław Ojczyźnie naszej "

Mszy św. przewodniczył i Słowo Boęe wygłosił ks.kan Jacek Dabek -proboszcz a współkoncelebransem był ks.Łukasz Biś -wikariusz .Kaznodzieja powiedział "Wznosimy nasz wzrok ku niebu i cieszymy się, że tych zbawionych jest wielu. Należą do nich nie tylko święci i błogosławieni zapisani w kalendarzu liturgicznym, ale też liczni nieznani święci. Może wśród nich jest twój nieodżałowany ojciec, matka, dziadek, babcia, ktoś bliski z twojego środowiska, przyjaciel. Może jest tam twój mąż, żona, syn, córka. Wszyscy oni są dla nas wzorem, a jednocześnie widzialnym znakiem obecności Królestwa Bożego wśród nas".

31 października 2015 odbyło się nabożeństwo z relikwiami Świętych ;Maksymiliana Kolbe , Faustyny Kowalskiej, Jana Pawła II , o. Pio i Błogosławionych ;Karoliny Kózkówny , ks. Jerzego Popiełuszki , Wincentego Kadłubka .

Podczas wspomnienia Liturgicznego Świętego Ojca Pio 23 września 2015 r., w naszej Parafii odbyło się czuwanie modlitewne w intencji Rodzin naszej Parafii. W Czuwaniu wzięło udział ponad 220 osób. Podczas modlitw przedstawiciele rodziców Pan Grzegorz Pierzak oraz Pani Monika Chruściel dziękowali Bogu za dar powołania do małżeństwa oraz za każde poczęte życie. Prosili o łaskę wiary, realizowania w życiu talentów danych przez Boga. Następnie przedstawiciele dzieci i młodzieży Aleksandra Żurek oraz Zuzanna Kurdek, dziękowali za rodziców, prosili o zdrowie dla nich, błogosławieństwo Boże, cierpliwość i szacunek. Na koniec ksiądz Łukasz zawierzył Panu Bogu wszystkie rodziny naszej Parafii.

9.09.2015. odbyła się pielgrzymka do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie . Uczestniczyliśmy we Mszy św. oraz w Drodze Krzyżowej szlakiem męczeństwa bł. Karoliny .Zobaczyliśmy malowane domy i Kościoł w Zalipiu ( malowanej wsi ).

W niedzilę 23.08.2015r. gościliśmy p. Hanae Yamashita z Tokio która podczas Mszy sw. śpiewała pieśni.

16 .08.2015r. odbyło sie poświęcenie i przekazanie sztandaru OSP w Wolicy. Mszy św. przewodniczył i poświęcenia dokonał ks. kan mgr Jacek Dąbek -Kapelan Gminny Straży Pożarnej

W uroczystość Matki Bożej Zielnej ks. proboszcz Jacek Dąbek poświęcił wieńce dożykowe przyniesione przez Koło Gospodyń Wiejskich z Tokarni i Koło Gospodyń i i Gospodarzy z Wolicy .

Odpust w Parafii p.w. Świętego Maksymiliana Wolica Tokarnia Sumie odpustowej Przewodniczył Biskup Ordynariusz Naszej Diecezji Jan Piotrowski Pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jan Piotrowskiego sprawowana była Najświętszą Eucharystie, 14 sierpnia 2015r w dniu narodzin dla nieba patrona naszej parafii Świętego Maksymiliana Marii Kolbe. Podczas Sumy Odpustowej Ksiądz Biskup pobłogosławi w prezbiterium, miejscu przeznaczonym dla posługi kapłanów oraz służby liturgicznej sedilie. Sedilia czyli krzesło dla celebransa inaczej zwane katedrą i ławki dla służby liturgicznej oraz kredencja czyli stolik na którym przygotowuje się naczynia liturgiczne i dary ofiarne do celebracji Mszy Świętej. Księdz Biskupa modlił się o błogosławieństwo Boże w budowaniu Nowego Kościoła oraz i intencji naszej wspólnoty parafialnej, fundatorów, ofiarodawców i dobrodziejów. W czasie liturgii odpustowej współkoncelabransami byli: • ks. Wacław Ligór - pierwszy Proboszcz Parafii, • ks. Artur Zakrzewski - były Wikariusz Parafii oraz • ks. Mariusz Rak - sekretarz ks. Biskupa Ordynariusza. W procesji z darami rodziny parafii pragneły się podzielić tym co mają. We Mszy Świętej także uczestniczyli: • Dzieci w strojach ludowych • Dzieci Maryi • Parafialne Słoneczka • Dziewczynki niosący poduszeczki • Harcerze ze Szkoły Podstawowej z Tokarni • Ministrancki – którzy przygotowali całą Uroczystość parafii pod względem liturgicznym • Apostolat Maryjny • Koła Różańcowe • Koło Gospodyń Wiejskich z Wolicy i Tokarni • Ochotnicza Straż Pożarna z Wolicy I Tokarni • Sołtysi wsi Wolica i Tokarnia

Z racji św. Krzysztofa pobłogosławiliśmy samochody i kierowców

25 lipca 2015r. Apostolt Maryjny uczestniczył w Ogólonopolskich zjeździe w Częstochowie.

15 lipca 2015r. przywieziono meble do prezbiterium ; ławki dla ministrantów i fotele ( sedilia) dla kapłanów odprawiających Msze św. .

Po raz w 10 w naszej parafi oddawaliśmy krew .

14 czerwca 2015r. ks. bp Marian Florczyk dokonał poświęcenia ławek w nowym Kościele.

4 czerwca 2015r. o godz. 10.00 uroczysta Msza św. i procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy pod przewodnictwem ks. Proboszcza Jacka Dąbka .

23 maja 2015r. o godz. 11.00 odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii św. .

18 maja 2015r. w 95 rocz. urodzin św. Jana Pawła II zostały przywiezione i zamontowane nowe ławki w naszym nowy Kościele ..

Dzień Otwartych Drzwi Seminarium w Kielcach 9 maja Seminarium Duchownym w Kielcach otwarło drzwi dla wszystkich. Z naszej parafii wraz z Księdzem Łukaszem pojechali zwiedzić Seminarium nasi ministranci. Dzień otwartych drzwi przygotowane przez Kleryków przygotowało wiele niespodzianek jak przedstawiciele klubu sportowego Korona Kielce, AZS UJ Kraków czy przybycie aktorki Magdaleny Waligórskiej (znanej z roli Wioletki z filmu Ranczo), która dzieliła się swoim świadectwem życia. Nasi ministranci zwiedzili całe Seminarium, uczestniczyli w Koncercie dwóch zespołów Good News oraz Kleryckiego zespołu Kerygmat, oraz występu Teatru Seminaryjnego pt. Historia Jaśka. Całe spotkanie zakończyło się modlitwą majową odśpiewaną przy figurce Matki Bożej na dziedzicu Seminaryjnym.

W dniach 6 i 7 maja 2015r. trwały prace przy Kościele . Powiekszono wejście do Kościoła oraz założono nowe barierki ze stali nierdzewnej ; przy wejściu głównym, od strony zakrystii , i od strony Tokarni.

Wjazd Jezusa do Jerozolimy w Niedzielę Palmowa upamietnia uroczysta procesja z poświęconymi palmamy wokól Kościoła.Ks. proboszcz Jacek Dąbek jechał na kucyku w asyście dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wolicy i Tokarni oraz przy licznym udziale wiernych .

W piątek przed Niedzielą Palmową zgromadziliśmy się na XIII Parafialnej Drodze Krzyżowej, aby modlić się za nasze rodziny. Rozważania odczytali Monika i Grzegorz Pierzakowie przedstawiciele rodzin z naszej wspólnoty parafialnej. Bogata treść rozważań pomogła w głębokim przeżywaniu nie tylko cierpień Chrystusa, ale także grzechów które dotykają polskie rodziny. Liczna obecność rozmodlonych parafian świadczyła o dostrzeganiu problemów jakie uderzają dziś w rodzinę, a także o tym, że w Bogu pokładają całą nadzieję.

Ministranci z naszej Parafii, Karol Makówka i Grzegorz Baran, zostali „Klerykami na weekend”. W mury seminaryjne wstąpili 13 marca, (piątek) do 15 marca (niedzieli). W ciąg tych dni, zobaczyli jak wygląda życie każdego alumna na co dzień, uczestniczyli z nimi w modlitwach, konferencjach, pracach, zajęciach sportowych, oraz byli na tzw. „ placówka koła miłosierdzia” gdzie mogli wraz z klerykami pomóc innym ludziom.Spotkali się także z księżmi profesorami, ks. Rektorem oraz zostali przesłuchani pod względem zdolności muzycznych.

W niedzielę 8 marca 2015r. zostały wprowadzone relikwie ( z kości ) bł. ks. Jerzego Popiełuszki .Mszy św. przewodniczył ks. Jacek Dąbek -proboszcz parafii oraz ks. Łukasz Biś - wikariusz . Obraz i relikwie błogosławionego wnieśli Monika i Artur Chruścielowie z Tokarnii. P. Artur czytał biografię błogosławionego kapłana na każdej Mszy św. Ks.proboszcz powiedział;— Te relikwie to wielki, szczególny dar dla parafii! Chcemy, aby bł.ks. Jerzy Popiełuszko stał się dla nas orędownikiem u Boga w naszych codziennych sprawach, problemach i kłopotach. Niech obecność tych relikwii będzie umocnieniem naszej wiary , niech przypomina o obowiązku wierności Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. Byśmy byli wolni od lęku, zastraszenia, ale przede wszystkim od żądzy odwetu i przemocy.

12 ministrantów z ks. Łukaszem odpoczywa w Rabce Zdrój.Radość chłopców widać na zdjęciach.

11.01.2015r. odbyły sie Jasełka w wykonaniu uczniów oddziału przedszkolnego z Wolicy pod kierunkiem p. Alicji Misiorek -wychowawczyni.

W Niedzielę Św. Rodziny 28 grudnia 2014r.,- 32 rodziny odnowiły przyrzeczenia małżeńskie w 5,10, 15,20,25,30, 35, 40 , 45, 50, i 65 rocznicę ślubu. Była to bardzo piękna i wzruszająca uroczystość .

Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do Polski W kościele p.w. św. Józefa Robotnika w mieście Svit na Słowacji, w niedzielę, 14 grudnia o godzinie 10:00, harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego otrzymali od słowackich skautów Betlejemskie Światło Pokoju. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego wprowadzenia Betlejemskiego Światła Pokoju na ołtarz sviteckiego kościoła, niesione przez słowackich skautów. Przemierzyło ono drogę z Wiednia. Po zakończonej liturgii nastąpiła najważniejsza część nabożeństwa – przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju do Polski – przez ręce Naczelnika Związku Harcerstwa Polskiego, hm. Małgorzaty Sinicy. Następnie delegacje 17 chorągwi rozpaliły płomień dla siebie, by przekazać go dalej. O godzinie 12:00 na Mszy Świętej w schronisku górskim „Głodówka” – w historycznym miejscu przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju, w kaplicy św. Piotra i Pawła w Zakopanem – harcerki Szkoły Podstawowej w Tokarni zapaliły Betlejemskie Światło Pokoju, które w tej doniosłej chwili przekazujemy do naszego parafialnego kościoła na ręce naszego proboszcza, ks. kan. mgra Jacka Dąbka, ks. mgra Łukasza oraz w obecności naszego rekolekcjonisty, ks. dra Karola Zegana. Dziękujemy za powierzone nam zadanie harcerskie – przywiezienia Betlejemskiego Światła Pokoju z Zakopanego – naszemu drużynowemu, mgr Krzysztofowi Pierzakowi. Od tej chwili, w myśl tegorocznego motta Światła – pokój naprawdę jest w nas. Czuwaj!

21 grudnia 2014r. ks. kan. dr Karol Zegan - Dyrektor Wydziału Katechetycznego w Kielcach dokonał uroczystego wprowadzenia relikwii bł. Karoliy Kozkówny podczas rekolekcji adwentowych. Obraz i relikwie niosły uczennice Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Wolicy przygotowane przez katechetke p. mgr Mariolę Kaczor

W III niedzielę Adwentu 14 grudnia 2014r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami Zakonu Rycerzy Kolumba . Piecio osobowa grupa zachęcała panów aby zaangazowali sie w życie parafii.

10 grudnia 2014r. w Zabawie kustosz sanktuarium bł.Karoliny przekazał relikwie błogosławionej do naszej parafii.

W II niedzielę Adwentu 7 grudnia 2014r. o. Józef -kapucyn dokonał wprowadzenia relikwii św. o.Pio. Relikwie wnieśli pp. Grażyna i Marcel Bajkowie z Wolicy. Po Mszy św. wierni ucałowali św. o. Pio.

Św.Mikołaj odwiedził dzieci naszej parafii i rozdał prezenty na sali Emaus.

W dniu 29 listopada o godz. 16:00 w naszej parafii odbyło się dekanalne spotkanie młodych w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodych 2016. Na wspólnej modlitwie zgromadzili sie przedstawiciele parafii Chęciny, Polichno, Brzegi, Starochęciny, Wolicy-Tokarni. Po wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem i indywidualnym błogosławieństwie każdego, młodzi udali się do przyparafialnej salki Emaus na poczęstunek i gorącą herbatę.

26 listopada 2014r. podczas Mszy św. sprawowanej w Tenczynie o. Tomasz Duszyc -kapucyn przekazał relikwie św. o. Pio ks. proboszczowi Jackowi Dąbkowi w obecności ks. wikariusza Łukasza Bisia oraz grupy parafian.

O godz. 19.00 odbyło sie nabożeństwo za zmarłych " Noc Świętych " . Pierwsze takie nabożeństwo przyciągneło bardzo dużo wiernych ; dzieci , młodzieży i dorosłych.

Cmentarz przygotowany do Uroczystości Wszystkich Świętych .

W niedzielę 19 pażdziernika 2014r. w parafii kobiety mogły dokonąć badań mammograficznych i cytologicznych w Mammobusie . Z badań skorzystało 40 kobiet. Natomiast ekipa Pogotowia Ratunkowego wykonywała badania Ciśnienia tetniczego , glukozy , cholesterolu i trójglicerydów . Akcja Białej Niedzieli odbyła się dzięku uprzejmości p.dr n.med Grzegorza Gałuszki.

W sobotę 11.10.2014r. odbył się Zjazd Apostolatu Maryjnego w Jędrzejowie . Członkowie parafialnego Apostolatu wzieli udział w tym spotkaniu wraz z ks. Łukaszem

Dnia 10 września została odprawiona Msza św. z okazji imienin naszych duszpasterzy .Życzenia składali ; ministranci , dzieci Maryii ,uczniowie ZSO w Wolicy Apostolat Maryjny , Chór Parafialny , Koła Różańcowe , Sołtysi , Współpracownicy , Parafianie oraz przedstawiciele parafii Łączna .

Dnia 4 września odbyła się pielgrzymka do Częstochowy i Gidel.

14 sierpnia 2014r. r.o godz. 12.00 Uroczysta suma odpustowa której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił o. Jacek -franciszkanin z Chęcin . Współkoncelebransami byli ks. Artur Zakrzewski i ks. Wacława Ligór .Na Mszy św. obecny był także ks. Bartosz Wąsat oraz ks. Łukasz Biś wikariusz parafii i księża z całego dekanatu Chęcińskiego.

31 lipca 2014r odbyła sie pielgrzymka do Kalwarii , Wadowic, Krakowa - Łagiewnik .W Kalwarii Zebrzydowskiej uczestniczyliśmy we Mszy św. w kaplicy cudownego Obrazu Matki Bożej .W Wadowicach modliliśmy sie przy chrzcielnicy św. Jana Pawła II oraz jedliśmy kremówki. Modlilismy sie także w sanktuarium św. Jana Pawła II i Bożego Miłosierdzia przy relikwiach św. Faustyny .

Figura św. Michała Archanioła nawiedziła naszą parafie 20 -21 lipca 2014r. .Nawiedzenie prowadził ks. Krzysztof Stanula michaelita z Gniezna . Kustoszem był br. Andrzej Zimny .Msze św. celebrowali ks. Jacek Dąbek -proboszcz , ks. Łukasz Biś nowy wikariusz , ks. Artur Zakrzewski były wikariusz , ks. Krzysztof Kulczycki pallotyn. Przygotowanie liturgiczne kleryk Konrad Wójcik. Powitanie - Beata i Grzegorz Stępniowie z dziećmi Czarkiem i Mikołajem . Pożegnali figurę Marzena i Marek Papka oraz Miłosz Cielibała . Czytania i Psalm Beata i Krzysztof Zwierzchowscy.

20. lipca 2014r. Ratujemy życie oddając Krew .DZIĘKUJEMY.

25 maja 2014r. o godz. 12.00 ks. bp. Kazimierz Ryczan udzilił sakramentu bierzmowania 72 osobom .Młodzież przygotował ks. Andrzej Kaleta -wikariusz oraz pomagał w przygotowaniu liturgicznym kleryk Konrad Wójcik.

14 czerwca 2014r. odbył sie zjazd Apostolatu Maryjnego diecezji kieleckej z udziałem ks. bp Mariana Florczyka Udział wzięło 200 osób i 18 księży .

31 .05.2014r. zakończono prace przy układaniu kostki i założono nową 8 metrową bramę.

  FOTO

5 maja 2014r. odbyło się oddanie do użytku i poświęcenie Remizy w Wolicy.

Pielgrzymka Medziugorje zorganizowana w dnich 5 -13 maja 2014r. przez Ksiądz Kanonika Jacka Dąbka to „ coś dla ciała i dla duszy”. Dlaczego?? Myślę ze Ksiądz organizując tą pielgrzymkę pamiętał o słowach „ Duch wprawdzie ochoczy ale ciało słabe „ Pięćdziesiąt dwóch pielgrzymów tego świata, wyruszało do Medziugorje, o północy z prośbami życia codziennego. Wśród natłoku pracy, problemów rodzinnych, chcieli i znaleźli czas dla BOGA za to wszystko już teraz DZIĘKI CI BOŻE . Pytanie co zobaczyli tam ?? Zobaczyli radość i miłość wszystkich ludzi którzy zebrali się pielgrzymować, ludzi którzy tak serdecznie nas przyjęli, także VICKA( jedna z widzących) nie omieszkała nam przypomnieć o miłości, radości jednych do drugich. Za chwile spędzone w Ludbrug -DZIEKI CI BOŻE – ze mogliśmy Cię adorować , ukrytego w małej fiolce twojej krwi. Wspólna modlitwa , msza święta, adoracje krzyża, pokazała nam jak wiele możemy zdziałać, swoją modlitwą, świadkami tego są łzy gdy weszliśmy na Górę Objawień i wszystkie swoje intencje spisaliśmy na kartce i oddaliśmy Matce Bożej nasze sprawy, gdy dotarliśmy do końca wyczerpującej drogi krzyżowej na górze Kriżevac a na początku głośno każdy z nas wypowiedział w jakiej intencji chce przeżyć Ją, świadkami tego wszystko jest Matka Boża która widziała nasze wspólne modlitwy różańcowe. Dzięki ci Boże że stworzyłeś świat taki jak widzieliśmy w Dubrowniku, Jeziora Plitwickie czy wodospady Kravice w tym wszystkim zobaczyliśmy Boże jak wielkie dzieła uczyniłeś stwarzając nas, nasz świat, jak wiele rzeczy uczyniłeś w naszym życie. – DZIĘKI CI BOŻE. Każdy z nas zobaczył walkę jaką ludzie włożyli w odbudowę miasta Mostar, i tak samo wszyscy chcemy walczyć w swoim życiu, walczyć o dobro Twoje Panie. Ale podstawą tego wszystkiego co doświadczyliśmy to jest to że byliśmy ze jedną wielką rodziną. Dlatego ta pielgrzymka była tak wyjątkowa gdyż wśród zwiedzania pięknych obszarów, miast, przeplataliśmy to modlitwą, mszą, postem, świadectwami swojego życia. I TO WŁASNIE JEST DUCH MEDZIUGORJE. Myślę ze najpiękniejszym zakończeniem będą słowa Pani Bożenki ( współorganizatorki ) – „ Pamiętajcie Matka Boża dla każdego z was ma tam jakiś mały prezent, właśnie tam w Medziugorje „ I to właśnie każdy z nas doświadczył w Medziugorje. Wielu powie to koniec waszej pielgrzymki! Lecz Ja powiem NIE ta pielgrzymka to dopiero początek, jedno jest pewne na pewno każdy w swoim sercu będzie nosił to co otrzymał, co doświadczył w swoim Sercu. I za to wszystko - DZIEKI CI BOŻE. Kleryk Konrad Wójcik

Dzisiaj po raz pierwszy w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oddajemy do użytku liturgicznego nowe prezbiterium Kościoła w którym będą się dokonywać święte czynności Poświęcony zostanie także nowy ołtarz do sprawowania Mszy św. , nowa ambona do głoszenia słowa Bożego oraz chrzcielnica przy której dzieci przyniesione przez rodziców i chrzestnych stawać się będą dziećmi Bożymi. Czynimy to dziś dla Chwały Bożej i dla pożytku wiernych. Uroczystości przewodniczył ks. kan mgr. Jacek Dabek -proboszcz parafii współkoncelebransami byli ks.dr Wiesław Orawiecki salwatorianin i ks. Andrzej Kaleta - wikariusz

Niedziela Palmowa rozpoczęła w całym Kościele obchody Wielkiego Tygodnia. W tym dniu, na pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, w parafiii urządzano procesje, podczas której konia dosiadł proboszcz ks. kan. Jacek Dąbek, na drugim koniu towarzyszyła księdzu Julka Zwierzchowska z Wolicy. Konie udostępnił. p. Grzegorz Pyczek z Wolicy

Dla jednych to problemy w rodzinie, dla drugich kłopoty w pracy, jeszcze inni zmagają się z chorobą – każdy z nas ma własny krzyż, który niesie na co dzień; piątkowa Droga Krzyżowa w skansenie w Tokarni była szczególną okazją do przemyśleń. Wzięło w niej udział niemal tysiąc osób. Każdy modlił się w swojej sprawie, jednak wszyscy mieli ten sam cel – upamiętnienie Męki Pańskiej. Krzyż, przy którym modlą się wierni w skansenie został przeniesiony ze wsi Michniów, spacyfikowanej przez Niemców podczas drugiej wojny światowej. Inne krzyże, wyznaczające Drogę Krzyżową, również stamtąd przeniesiono. Mają szczególne znaczenie. Rozpoczyna się Wielki Tydzień, czas, który wierni Kościoła katolickiego spędzą na przemyśleniach . Nabożeństwo rozpoczeło sie Mszą św. odprawioną przez ks. kan Jacka Dąbka proboszcza parafii Wolica- Tokarnia i ks. Andrzeja Kaletę - wikariusza w Kościele skansenowym Matki Bożej Pocieszenia . Parafialna Droga Krzyżowa odbyła sie po raz XII a na terenie Parku Etnograficznego w Tokarni po raz pierwszy .Rozważania na temat rodziny prowadzili Monika i Artur Chruścielowie zTokarnii .

Dnia 6 marca 2014r. rozpoczeły się prace zwiazane z posadzką w prezbiterium .Prace zakończono 5 kwietnia , w tym dniu zamontowano Ołtarz, Chrzcielnicę i ambonkę. 11 kwietnia zostały zamontowane relikwie św. Maksymiliana , św. Faustyny i św. Jana Pawła II . Prace wykonała firma Kamieniarska GRANIT z Iwanisk oraz Firma Domino . Niech Bóg błogosławi szefom i pracownikom.

Zdjęcia

Czcigodni małżonkowie! [Przed 10 15-20-25- 30- 35-40,45,50,55 ciu laty zawarliście przed Bogiem sakramentalny związek małżeński, łącząc się ze sobą w Chrystusie na całe życie. Wtedy ślubowaliście sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz trwanie we wspólnocie małżeńskiej aż do śmierci. Ponawiacje dziś we wspólnocie małżeńskiej to ślubowanie w święto św. Rodziny. W święto świetej Rodziny 29 grudnia 2013r. małżeństwa naszej parafi które w roku 2013 obchodziły 10,15,20,25,30,35,40,45,50,55 rocznice swojego ślubu odnowiły przyrzeczenia małżenski.W murach nowego Kościoła usłyszeliśmy słowa; Żono,mężu - mając Boga w sercu / w obecności Kościoła i naszych dzieci / ponawiam wobec Ciebie / swoje śluby małżeń­skie/: Jeszcze raz ślubuję Ci miłość, / wierność / i uczciwość małżeńską / oraz że Cię nie opuszczę aż do śmierci. / Dołożę starań,/ by w naszym życiu rodzinnym / przebywał Chrystus./ Niech Bóg nam błogosławi.

Pasterkę odprawił i Słowo Boże wygłosił ks. bp Marian Florczyk, współkoncelebransami byli ks. proboszcz Jacek Dąbek i ks. wikariusz Andrzej Kaleta. Msza św. została odprawiona w nowym Kościele przy bardzo licznym udziale parafian i gości.Czytania liturgiczne w i psalm responsoryjny wykonali pp Beata i Krzysztof Zwierzchowscy z Wolicy. Kolędy śpiewał chór parafialny pod kierunkiem. p. Krzysztofa Pierzaka organisty. Kolędę " Oj maluśki .. " pięknie zaśpiewał Wojciech Wcisło uczeń klasy III z Tokarni.

22 grudnia 2013r. w czasie rekolekcji adwentowych zostały wprowadzone relikwie bł. Wincentego przez o. Chystiana Wójcika -cystersa z Jędrzejowa.

W sobotę 7 grudnia na Sali Emaus odbyło sie spotkanie ze św. Mikołajem .Dzieci cieszyły sie z otrzymanych prezentów .

30 09.2013r. pielgrzymowaliśmy do Częstochowy i Gidel.

Wygląd naszej książki

Mszy św. przewodniczył ks.Wiesław Orawiecki , współkoncelebransami byli ks. Artur Zakrzewski, ks., Bartosz Wąsat , oraz franciszkanie z Chęcin o. Tomasz i o. Jacek

Prace zakończono 4 lipca 2013r.

Z okazji 25 rocz. kapłaństwa zostały odprawione Msze św. w Klimontowie w rodzinnej parafii ks. proboszcza dnia 9.czerwca , w Krakowie - Łagiewnikach 12 czerwca , oraz w parafii Wolica -Tokarnia 16 czerwca 2013r. Mszy św. przewodniczył ks. mgr Edmund Nocoń z Krzcięcic ,oraz wikariusze ks.mgr . Bartosz Wąsat . ks.mgr Artur Zakrzewski , pierwszy proboszcz ks. Wacław Ligór i ks. dr Wiesław Orawiecki SDS

Już po raz 8 , 23 czerwca w niedzielę odbyła się w naszej parafii akcja honorowego oddawania krwi .

Mstyczów 22.06.2013

30 maja 2013r. godz. 10.00 Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. dr Stefan Radziszewski wykładowca w WSD w Kielcach. Oktawa Bożego Ciała odbyła się 6.06.2013. Mszy św. przewodniczył ks. Proboszcz.

Wykonują śpiewy podczas Mszy św. o godz. 10.00

Uroczystość odbyła się 18 maja 2013r. o godz. 11.00

29 kwietnia 2013r. odbyła się pielgrzymka do sanktuarium bł. Jana Pawła II , św. Faustyny i Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach oraz zwiedzaliśmy Kopalnie Soli w Wieliczce. Msza św. została odprawiona w kopalni w kapllicy św. Jana .

17 kwietnia 2013r. rozpoczęły się prace związane z tynkowaniem i malowaniem nowego Kościoła. Prace zakończono dnia 4 lipca 2013r. Malowania dokonała firma EMIKO Damiana Kopra z Ludwinowa.

30 marca 2013r. w Wielką Sobotę odbyło się poświecenie pokarmów w naszym nowym Kościele.O godz. 10.00 zaszczyciła nas TVP Kielce nagrywając materiał do programu INFO .

Droga Krzyżowa odbyła się w piątek 22.03.2013r. . A Niedziela Palmowa 24.03.2013r.

Dnia 19 marca 2013r. zostały założone nowe drzwi w naszym nowym Kościele.Bóg Zapłać tym którzy składają ofiary na upiększanie naszej świątyni.

Dnia 7 marca 2013r. w przeddzień Rekolekcji Wielkopostnych na placu przy nowym Kościele stanął Pomnik św. Maksymliana patrona parafii . Kamień ważący 5 ton na którym stoi figura został ofiarowany przez p. Edwarda i Łukasza Przywałę z Chęcin . Montażem zajął się p. Jacek Cielibała z Wolicy a transport zapewniła firma Euro Dachy w Wolicy p. Adama Reglińskiego. Wszystkim składamy serdeczne Bóg Zapłać .Niech św. Maksymilian dobrym ludziom wyprasza potrzebne łaski. Na zakończenie rekolekcji wielkopostnych 10.03.2013r odbyły się po każdej Mszy św. modlitwy do św. Maksymiliana przy jego pomniku.

Pasterce przewodniczył ks.kan.mgr Jacek Dąbek -proboszcz , współkoncelebransami byli ks.dr Wiesław Orawiecki -salwatorianin i ks.mgr Bartosz Wasąt - wikariusz

Renowacji figury dokonał p. dr Zygmunt Nawrot z Tokarni .Składamy serdeczne Bóg Zapłać

25 września odbyła sie pielgrzymka do Matki Bożej Częstochowskiej i Sanktuarium św. o. Pio na Przeprośnej Górce.W pielgrzymce uczestniczyli parafianie , ks. proboszcz Jacek i kleryk Konrad .

14 sierpnia 2012 roku o godz. 12.00 ks. bp ordynariusz Kazimierz Ryczan celebrował Msze św. odpustową , poświęcił drzwi i sufit nowego Kościoła.

30 .06.2012. ks. Artur Zakrzewski został przeniesiony po 4 latach pracy w naszej parafii do parafii p.w. bł. Jerzego Matulewicz w Kielcach. 4 lipca pożegnalismy ks. Artura i przywitaliśmy k. Bartosza Wąsata.

22.07.2012. z racji św. Krzysztofa odbyło się poświęcenie pojazdów.

7 Maj 2012 dobiegły końca prace przy podwieszaniu sufitu

Uroczysta Msza św. wprowadzenie relikwii i modlitwy w 1 rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II .

U kardynała Stanisława Dziwisza w Krakowie podczas przekazania relikwii Jana Pawła II dnia 26 kwietnia 2012. W 1 rocznicę beatyfikacji 1 maja 2012 r. relikwie zostały wprowadzone do kościoła, a potem odbyły się modlitwy przy pomniku Jana Pawła II

5 kwietnia 2012 r o godz. 18.00 . Msza św. Wieczerzy Pańskiej koncelebrowana przez ks. kan. mgr Jacka Dabka -proboszcza i ks. mgr Artura Zakrzewskiego - wikariusza. podczas której 12 mężczyznom umywał nogi ks. Artur Zakrzewski .Zaszczytu umywanie nóg dostąpili panowie ; Buła Tomasz, Galanek Wiesław, Glita Łukasz, Grabalski Norbert, Jakubczyk Arkadiusz, Kamiński Paweł , Kwiecień Hubert , Kwiecień Paweł, Lubczynski Mariusz, Papka Paweł, Stawiarz Konrad, Wcisło Michał. W tym dniu parafianie złożyli księżom życzenia oraz podjęli modlitwy za 100 kapłanów .

1 kwietnia 2012r. odbyła się procesja z palmami od ołtarz polowego do Kościoła Nabożeństwu przewodniczył ks. Artur Zakrzewski - wikariusz . Od kilku już lat procesje uświetniają konie z zamku w Sobkowie.

30 marca 2012r w piątek przed Niedzielą Palmową odbyła się X Parafialna Droga Krzyżowa . Krzyże oznaczające poszczególne stacje rozmieszczone zostały w Tokarni. . Rozważanie prowadzili pp. Edyta I Paweł Teklowie z Tokarni. Bóg Zapłać wszystkim którzy wzięli udział w tym pięknym nabożeństwie .

Żywa szopka w nowym Kościele . Postacie ; Maryja ( Magdalena Cielibała) , Józef ( Daniel Cielibała ) JEZUS ( Bartosz Cielibała ) , pastuszkowie - Maciej Cielibała , Miłosz Cielibała , Kacper Kamiński. Mszy św. odprawionej o północy przewodniczyła i Słowo Boże wygłosił ks. kan. mgr Jacek Dąbek - proboszcz , współkoncelebransami byli ks. dr Wiesław Orawiecki - salwatorianin i ks. mgr Artur Zakrzewski - wikariusz .Pasterka odbyła się w nowym Kościele.

Z okazji 10 -lecia proboszczowania wystawę wykonali i zdjęcia wybrali - ks.Artur Zakrzewski - wikariusz , p. Maryla Pasiek, p.Ewa Pańtak.

24 lipca 2011 o godz. 10.00 odbyła się Msza św. i intencji kierowców naszej parafii . Po Mszy św. ks. proboszcz poświęcił samochody jadąc na platformie samochodu p. Sławomira Chodura .

23 czerwca 2011 o godz. 10.00 została odprawiona Msza św. po której odbyła się procesje Eucharystyczna do 4 ołtarzy. Dekoracje ołtarzy przygotowywali mieszkańcy Wolicy z następujących ulic Szkolnej, Spacerowej, AK, Leśnej, Senatorskiej, Kolejowej , Spokojnej , Świerkowej , Przemysłowej.Składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za trud włożony w przygotowanie ołtarzy.

W sobotę 21 maja 2011 odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Mszy św. przewodniczył i homilie wygłosił ks. Proboszcz Jacek Dąbek , współkoncelebransem był ks. Wiesław Orawiecki .

Wielki Piątek 22.04.2011.godz. 15.00 Ks. bp Kazimierz Gurda poświęca Krzyż i figurę Jezusa .Odbyła się adoracja Nowego Krzyża . Po nabożeństwie wielkopiątkowym Krzyż został zawieszony w prezbiterium Nowego Kościoła . BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI.

Krzyż do prezbiterium Nowego Kościoła. Poświecenie i Adoracja odbędzie się w Wielki Piątek 22 kwietnia o godz. 15.00

19 kwietnia 2011 zamontowano głównie drzwi Kościoła. 17 maja zamontowano 3 szt drzwi a 21 czerwca drzwi od strony Tokarni .Mamy więc wszystkie zewnętrzne drzwi . Zostały wykonane przez stolarza p. Grabowskiego Jana z Zagnańska.

Zwyczajem lat ubiegłych w Niedziele Palmową odbywa się uroczysta procesja z palmami uświetniona przez konie z Zamku w Sobkowie.

15 kwietnia odbyła się IX Parafialna Droga Krzyżowa . Szliśmy ul. Szkolną , Senatorską, Słoneczną , koło cmentarza , od torów kolejowych do Kościoła. Podczas Drogi Krzyżowej modliliśmy się za rodziny naszej parafii . Rozważanie prowadzili pp. Monika i Grzegorz Pierzakowie z Wolicy.

2.04.2011 o godz. 20.00 odbyła się Msza św. dziękczynna za ogłoszenia beatyfikacji Jana Pawła II . Liturgi przewodniczył ks. proboszcz Słowo Boże wygłosił ks. Eugeniusz Baran -pallotyn z Karczówki . O godz. 21.00 Apel Jasnogórski i modlitewne czuwanie przy Pomniku Papieża. Program przygotował ks. Artur -wikariusz oraz młodzież; Sylwia Krzysztofik , Hubert Kwiecień i Konrad Wójcik.

Ołtarz została przeniesiony i ustawiony w nowym miejscu . Prace przy montażu barierek wykonał p. Tomasz Smolec z Tokarni ze swoim synem Maksymlianem oraz panem Andrzejem Baranowskim. Zagospodarowaniem wokół ołtarza zajął się p. Krzysztof Kostecki z Tokarni i jego pracownicy . Prace koparką wykonał Marcin Gołuzd z Tokarni.

Poświecenie pomnik Jana Pawła II

Mszy św. odpustowej przewodniczył ks. kan Wacław Ligór - pierwszy proboszcz naszej parafii , Słowo Boże wygłosił ks. mgr Robert Kowalski - pierwszy wikariusz naszej parafii . Współkoncelebransem był o. Tomasz - franciszkanin z Chęcin oraz dk. Paweł- franciszkanin - pochodzący z Węgier. Obecni byli ks. Eustachiusz Ptak z prob. z Korytnicy , ks. Leszek Molenda prob. z Sobkowa , ks. Marian Oduliński prob. z Woli Murowanej , o. Grzegorz i br. Jacek - franciszkanine z Chęcin , ks. Wojciech Szczęsny wikariusz z Łukowej , ks. Adam Paciuch wikariusz z Chęcin . Gościem honorowym był burmistrz Gminy i Miasta w Chęcinach p. Robert Jaworski wraz z małżonką. Liturgię słowa czytali Beata i Krzysztof Zwierzchowscy mieszkańcy Wolicy. Przed sumą śpiewał Zespół Ludowy ,,SIEDLECZANKI,,

  OKNA

Modlimy się o dobre urodzaje.

Uroczystość Bożego Ciała odbyła się 3 czerwca 2010 o godz. 10.00 . Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Jacek Dąbek -Proboszcz. Ołtarze przygotowywali mieszkańcy Tokarni. Oktawa Bożego Ciała odbyła się 10 czerwca o godz. 18.00 Ołtarze na placu kościelnym przygotowywali mieszkańcy Wolicy i Siedlec.

25i 26 kwietnia odbyła się pielgrzymka do Sanktuarium św. Anny na Górze Św. Anny , Sanktuarium Maryjnego w Bardzie Śląskimi i Wambierzyc .

15 maja 2010 odbyła się Pierwsza Komunia Święta .

15 maja 2010 o godz. 11.00 - 31 dzieci naszej parafii przystąpiło po raz pierwszy do Stołu Pańskiego .Uroczystość odbyła się w budowanym Kościele. Rodzice przygotowali przepiękną dekoracje .

8 maja 2010 w sobotę 99 osób przyjęło Sakrament Bierzmowania przez posługę ks. bp Kazimierza Ryczana. .Młodzież została przygotowana przez ks. Artura Zakrzewskiego- wikariusza i p. Krzysztofa Pierzaka - katechetę .

Rezurekcja

VIII Parafialna Droga Krzyżowa odbyła się 26 marca 2010 r. Rozważania prowadził ks.proboszcz Zygmunt Kostka - salezjanin z parafii św. Krzyża w Kielcach . Stacje zostały rozmieszczone w Wolicy przy ul. Spacerowej , AK i Szkolnej .

Procesję za zmarłych prowadził ks. proboszcz , Msze św. odprawił i homilę wygłosił ks. dr Wiesław Orawiecki - salwatorianin. Przy pomniku pomordowanych czuwali harcerze ze S.P. w Tokarnii wraz ze swoim opiekunem p. Krzysztofem Pierzakiem .

6 września 2009 Niedziela ks. bp Marian Florczyk poświeca sciany budującgo się Kościoła oraz Krzyż umieszczony na Jego dachu. "Dzięki Bożej Opatrzności , modlitwom wiernych , modlitwom Kół Różańcowych , pomocy dobrych ludzi , ogromnej Waszej Kochani pomocy poświęcających swój czas , ofiarując dniówki , składając ofiary mogliśmy dziś stanąć w murach nowej świątyni pod jej dachem , pokrytym blachą tytanowo- aluminiową . To wasze zaangażowanie w budowę jest wyrazem wiary i miłości do Boga "- powiedział ks. proboszcz. Zrobiliśmy w tym roku bardzo dużo , wykonaliśmy ogromna pracę . Za co jestem Wam z całego serca bardzo wdzięczny i nigdy w Was nie wątpiłem.

  KRZYŻ
Dnia 4 września 2009 w pierwszy piątek miesiaca rozpoczeło sie montowanie Krzyża na dach nowego Kościoła. Krzyż ma 7,5 m długości , został wykonany przez firmę KONSTAL z Nowin p. Jerzego Kaczora . Krzyż podniesiono z ziemi o godz. 15.15

26 lipca 2009 w I rocznicę nawiedzenia obrazu o.Melchior Wróbel -Karmelita Bosy z Piotrkowic głosił Słowo Boże o Matce Bożej . Po Mszy św. o godz. 16.00 - 2 obrazy wyruszyły nawiedzać rodziny naszej parafii.

Dnia 21 czerwca 2009 o godz. 12.00 odbyła się Msza św. dziękczynna za 40 lat posługi kapłańskiej ks. dr Wiesława Orawieckiego - salwatorianina pochodzącego z Tokarni. Na uroczystości obecni byli ; ks. Bogusław Loska - wiceprowincjał Polskiej Prowincji Ksieży Salwatorianów z Krakowa , ks. dr Stanisław Pajor - przełożony wspólnoty z Wrocławia , ks. dr pułk. Leonard Sadowski z Radomia ,ks. Władysław Trojanowski z Tłuszcza k/Warszawy , ks. Adam Siedlecki proboszcz z Huty Krzeszowskiej k/ Stalowej Woli, p. Bronisław Pałys kawaler zakonu Bozego Grobu z Wrocławia i jego zastepca p. Zenon Chećko , p. dr Jolanta Zajączkowska - Komendant Główny OHP Województwa Małopolskiego, delegacja z parafii Matki Zbawiciela z Zakopanego z panią Zofią Chyc -Daniel oraz Jej wnuczek Jaś i zięć.

W niedziele 14 czerwca w godz. 9.00 – 13.30 już po raz 4 oddawaliśmy krwi . Przyjechał ambulans ze stacji krwiodawstwa z Kielc. W okresie wakacyjnym w całym kraju brakuje krwi. Czekają na nią ludzie chorzy, ofiary wypadków oraz innych zdarzeń losowych. Planowane operacje i zabiegi są wstrzymywane i przesuwane ze względu na brak tego najcenniejszego leku, potrzebnego dla ratowania zdrowia i życia. Mając na uwadze te dramatyczne fakty, prosimy Was Drodzy Parafianie o honorowe oddawanie krwi dla tych, którzy jej potrzebują i na nią czekają. Dzięki Wam wiele osób będzie mogło wrócić do zdrowia i życia.

Uroczystości przewodniczył ks.dr Stefan Radziszewski . Mszę św.koncelebrowali ks. Jacek Dąbek -proboszcz i ks. Artur Zakrzewski -wikariusz . Ołtarze przygotowali mieszkancy Wolicy .

Od 1 czerwca weszli na budowe pracownicy firmy FUBIT-Bis kontynuować wznoszenie ścian a od 15 czerwca firma p.Tomasza Łąckiego która wykona pokrycie dachu. 31 lipca 2009 firma Fubit-Bis zakończyła prace na murach Kościoła .Po 3 miesiącach od rozpoczecia , 14 września 2009 zakończono prace przy dachu Kościoła . Kościół pokryto blachą tytanowo- aluminiową koloru miedzianego.

Dnia 16 maja 2009r godz. 11.00 . 27 dzieci przymuje pierwszy raz Jezusa do swego serca. Dzieci przygotował - Msze św. odprawił i Słowo Boże wygłosił ks. proboszcz.

Rezurekcja 12.04.2009 godz. 6.00

Czuwanie i poświęcenie pokarmów.

Nabożeństwo Wielkopiatkowe 10.04.2009 Liturgii przewodniczył ks. dr Wiesław Orawiecki -salwatorianin nasz rodak pochodzacy z Tokarni. Opis Męki Pańskiej czytali Ks. Jacek -proboszcz, Karol Fal, Jakub Wieczorek , Daniel Dziedzic. Oprawa liturgiczna ks. Artur -wikariusz.

Obrzęd umywania nóg. 12 mężczyzn Hubert Kwiecień, Grzegorz Szczerek,Szczepan Smolec, Arkadiusz Krzysztofik, Wojciech Wroński,Radosław Janas, Paweł Papka ,Karol Fal , Jakub Wieczorek , Jacek Jaworski, Kamil Raduszewski, Konrad Surdel.

5 kwietnia 2009 r godz. 10.00 Procesja Niedzieli Palmowej .Uświetniona przez konie z Zamku Rycerskiego w Sobkowie dzięku uprzejmości kasztelana i własciciela p. Andrzeja Borkowskiego za co składamy serdeczne podziękowanie.

3 kwietnia 2009 w piątek przed Niedzielą Palmową odbyła sie Droga Krzyżowa w Tokarni. Nabożeństwu przewodniczył o. ALeksy Płatek kapelan sióst Bernardynek z Chęcin

Grota narodzenia w naszym Kościele.

Dziś naszą parafię odwiedził Mikołaj.

9 listopada 2008 r. o godz. 12.00 odbyło się poświęcenie samochodu dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej OSP w Wolicy. Klucze do samochodu przekazał burmistrz Gminy i Miasta w Chęcinach p. Robert Jaworski w obecności posła RP p. Mirosława Pawlaka oraz druhów strażaków z Wolicy , Tokarni i Siedlec a także młodzieżowej drużyny strażackiej z Wolicy.Poświęcenia dokonał kapelan gminny OSP ks. Jacek Dąbek

O godz. 10.00 w Kaplicy cmentarnej rozpoczeła się procesja żałobna którą poprowadził ks. dr Wiesław Orawiecki . Msze św. odprawił i Słowo Boże wygłosił ks.mgr Jacek Dabek -proboszcz parafii obecny był także ks. mgr Artur Zakrzewski- wikariusz .W tym dniu była piękna słoneczna pogoda dlatego Msza św. odbyła się przy krzyżu.

10 - 17 września 2008r

Częstochowa

Poświęcenie ziół, kwiatów i wieńców.

św. Krzysztof - patron kierowców. Quadem kierował Kamil Zapała z WOLICY .

14 sierpnia 2008r. odbył się odpust patrona parafii - Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. dr Grzegorz Kaliszewski - sekretarz biskupa ordynariusza

27-28.07.2008r

Przygotowujemy się o nawiedzenia obraz M.B.

Rocznica święceń kapłańskich proboszcza

Wspomnienia z pielgrzymki parafialnej.do Ziemi Świętej : Betlejem, Jerozolina ,Narazet ,Haifa ,Tyberiada , Jezioro Galilejskie.

8.06. niedziela godz. 17.00 poświęcenie pól w Wolicy przez ks. proboszcza "Boże wejrzyj na trud wszystkich pracujących na roli i spraw swoim błogosławieństwem , aby ziemia przyniosła oczekiwane plony.Zeslij deszcz z obłoków , ,aby użyźnił ziemię , udziel słońca , aby kwiat owocował i dojrzewało zboże.

1 .06.2008 Msza św. za pomordowanych w Wolicy w 1944r. oraz poświęcenie nowego Krzyża na cmentarzu.

Procesja Bożego Ciała rozpoczęła sie po Mszy sw. o godz. 10.00 .Piękne ołtarze przygotowali mieszkańcy Tokarni.Mszy św. i procesji przewodniczył ks. proboszcz.

17 maja 2008r. Sobota godz. 11.00

30 .04.-1.05.2008 Pielgrzymowaliśmy do Lichenia po drodze odwiedzając miejsce narodzenia i chrztu św. Faustyny - Głogowiec i Świnice Warckie oraz Kalisz sanktuarium św. Józefa.

2 kwietnia 2008r

1 kwietnia 2008r rozpoczęliśmy robienie chodników na naszym cmentarzu. W czwartek 24 .04.2008 r. zakończono prace.Tylko podziwiać. Na cmentarzu została położone 626 m2 kostki oraz 450 krawężników , 75 ton wysiewki , 15 ton piasku, ½ tony cementu. Składam serdeczne podziękowanie p. Krzysztofowi Kosteckiemu oraz jego pracownikom ; Arkadiuszowi Grajkowi , Łukaszowi Nawrotowi , Stanisławowi Kosteckiemu , Mariuszowi Baniowskiemu, Mieczysławowi Nawrotowi. , Waldemarowi Taborkowi za pracę jaką wykonali na naszym cmentarzu , czego efekty możemy podziwiać. Wiele pracy włożyli także nasi parafiani. Niech Bóg Wszystkim Błogosławi.

WIELKI CZWARTEK ,PIĄTEK , SOBOTA i NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 2008

Wykonanie dekoracji Grobu na Wielki Piątek p. Krzysztof - katecheta i organista . Pomagały panie z Chóru i p.Alek - Kościelny. Serdecznie dziękujemy.

Procesja z palmami . Konie z Zamku Rycerskiego w Sobkowie

10.12.2007. ks. Stanisław Michalski głosi Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii.

Zmieniamy wygląd zewnetrzny.

24listopada 2007 sobota.

O godz. 10 .00 wyruszyła procesja po cmentarzu a następnie odbyła się Msza św. w kaplicy cmentarnej za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Procesję poprowadził ks. Wiesława Orawiecki - salwatorianin pochodzący z Tokarni .Mszy św. przewodniczył i Słowo Boze wygłosił ks. proboszcz Jacek Dąbek.

14 sierpnia w dzień św. Maksymlinana patrona parafii ks.bp Kazimierz Ryczan dokonał wmurowania kamienia wegielnego i aktu erekcyjnego .

22.07.2007 r.

23.06. 2007r. Msza św. dziękczynna za 50 lat kapłanstwa ks. kan Wacława Ligóra pierwszego proboszcza naszej parafii .

Niedziela 10.06.2007. godz. 17.00 odbyło sie poświecenie pól w Tokarni i w Wolicy.

7.06.2007r. Msza św.przy ołtarzu polowym i procesja eucharystyczna

26 maja 2007r w sobotę o godz. 11.00 , 34 dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej; 15 dziewczynek i 19 chłopców.

Krwiodawcy. 13.05.2007r

Sobota 21 kwietnia 2007r .Przy ołtarzu polowym koncert Zespołu FIORETTI oo. Franciszkanów z Krakowa.

Podczas Mszy św. Wieczerzy Pańskiej odbył sie obrzęd umycia nóg 12 mężczyznom.

Uroczystość uświetniło 10 koni z Zamku w Sobkowie .Włascicielowi zamku składamy serdeczne podziękowanie.

W piątek przed niedzilą palmową już po raz piąty odbyła sie Droga Krzyżowa ulicami naszej parafi .W tym roku byliśmy w Tokarni.

W Wielki Piatek młodzież naszego gimnazjum wystawiła sceny z życia Jezusa .Spotkanie Chrystusa z Marią Magdaleną , uzdrowienie niewidomego , oraz ukrzyzowanie , śmierć i zmartwychwstanie Jezusa . Prezentujemy kilka zdjęć .

10 stycznia 2007 r. odbył się XII Gminny Przegląd Widowisk Jasełkowych w Chęcinach. Nasz parafialny zespół teatralny osiagnął znaczący sukces , zajął pierwsze miejsce w tym przegladzie. Przedstawiamy zdjęcia z przekazania nagród i dyplomu.

Tegoroczne jasełka ukazują jak Maryja i Józef nie mogli znaleść miejsca w Betlejem. Zmuszają one widza do postawienia sobie pytania : Jak ja przyjmuję Chrystusa , czy znalazł On miejsce w moim sercu ? Reżyseria i muzyka -ks. Robert Kowalski , Przygotowanie tekstów i strojów p. Maryla Pasiek, Wystepują ; MARYJA - Karolina Hejniak , JÓZEF - Dawid Stepnik , ELF - Magda Dewerenda , WRÓŻKA- Natalia Kadykało , OSOBY - Marlena Sołtys , Marcelina Kościołek , Sylwia Jantura , Dominika Surdel , ANIOŁOWIE - Karolina Witasiak , Barbara Dewerenda , Magda Jędralska , PASTERZE - Kamil Jędras , Konrad Majchrzyk , Tobiasz Krzemiński , KRÓLOWIE -Bartosz Suchenia , Konrad Surdel , Wojciech Woźniak.

O wszystkie kapliczki i krzyże troszczą się wierni naszej parafii a w miesięcu maju śpiewają przy nich,,majówki ,,.

Dzisiaj jest

poniedziałek,
21 stycznia 2019

(21. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, II Tydzień zwykły
Rok C, I
Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

Zegar