Matka Boża prosiła dzieci,  aby modliły się na różańcu. Modlitwa dzieci miała wyprosić i nadal wyprasza potrzebne łaski nie tylko dla nich, ale również dla dorosłych.

Różaniec jest modlitwą, w czasie której rozważamy w dwudziestu tajemnicach życie Pana Jezusa i Jego Matki-Maryi. Podzielony jest na cztery części: radosną, światła, bolesną i chwalebną. Każda z tych części składa się z pięciu tajemnic.

Różaniec powinniśmy odmawiać jak najczęściej, gdyż wtedy nasze serca są bliżej Matki Bożej. Należy o tym pamiętać zwłaszcza w październiku, gdyż jest to miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Wtedy też w kościołach po południu odbywają się nabożeństwa różańcowe. W naszej parafii także odbywa się nabożeństwo różańcowe o godzinie 16.30, a później Msza święta.

Na nabożeństwo przychodzi dużo dzieci. Małe dzieci przychodzą ze swoimi rodzicami lub babciami. Modlimy się wspólnie, bo każdy z nas mówi do mikrofonu jedno Zdrowaś Mario. Czytamy przygotowane rozważania do poszczególnych tajemnic, śpiewamy pieśni.

Pierwszego dnia miesiąca października przed rozpoczęciem modlitwy różańcowej, dzieci wrzuciły do dużego dzbana karteczki ze swoim imieniem

i nazwiskiem. W każdym dniu przed rozpoczęciem nabożeństwa wskazane przez kapłana troje dzieci losuje trzy karteczki z nazwiskami.

Każdego dnia troje szczęśliwych dzieci zabiera na jeden dzień figurkę Matki Bożej do swojego domu. Niekiedy brana też była figurka św. Franciszka.

Przed rozpoczęciem nabożeństwa, kiedy jesteśmy ustawieni każdy otrzymuje fragment obrazka, z którego na koniec miesiąca ułoży się całość.

Figurki i obrazki zakupił dla nas ksiądz proboszcz.

Zdarza się  też, że ksiądz proboszcz urządza dla nas  małe konkursy. Nagrody są dla każdego bardzo miłe, lecz nie każdy może je wygrać.

Na nabożeństwie różańcowym jest bardzo przyjemnie, wszyscy modlimy się

w skupieniu i powierzamy Maryi swoje troski, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej.

Bożena Tuz - uczennica

Zakończenie nabożeństwa

Radość dzieci.

Maryjo dziękujemy.

Modliliśmy się na różańcu.

22 maja 2018

Wtorek, VII Tydzień zwykły