Wielkie i radosne przeżycie dla całej wspólnoty parafialnej, także dla ks. proboszcza Jacka Dąbka, naszego wspaniałego gospodarza parafii

i ks.wikariusza Roberta Kowalskiego.

Kapłan,który przyjął obowiązki proboszcza parafii w 2001 r. głośno wypowiedział niezapomniane dla parafian słowa:

Przyszedłem do Was, aby budować nowy Dom Boży”

Jego głęboka wiara,radość serca,uśmiech,pogoda ducha,nieustający w modlitwach i myśleniu sprawia, że parafia zaczyna się rozwijać i wzbogacać duchowo.

Integruje ludzi,nawiązuje łatwo kontakt z parafianami,spotyka dużo ludzi dobrego serca idących z pomocą dla Kościoła.

Zawsze pogodny i radosny. Robi wszystko, aby przystąpić do realizacji rozpoczęcia zamierzonego celu jakim jest budowa nowego Kościoła.

Mija rok za rokiem, wiele w parafii się zmienia. Przeżyliśmy dzień,mocno zaakcentowany przeżyciem duchowym – 2 czerwca 2006 r. - pierwsza symboliczna łopata Ks.Bp.Mariana Florczyka i poświęcenie placu pod budowę nowego Kościoła.Po krótkim okresie czasu przychodzi dzień 16 października 2006 r. godz. 12.00(tj.niedziela) parafianie przeżywają I-szą uroczystą dziękczynną koncelebrowaną Mszę Świętą na fundamentach nowego Kościoła. Modlitwa, zaangażowanie proboszcza, parafian, ekipy budowlanej sprawia, że tak płynnie są wykonywane prace na placu budowy. Łzy wzruszenia, chwile milczenia tego dnia są wyrazem radości, że tutaj jesteśmy.

Ks.Jacek w modlitwach i myśleniu nie ustaje. Myśli i zorganizował 21 kwietnia 2007 r. I-szy piknik parafialny na rozpoczęcie II-go etapu budowy, aby zintegrować parafian. Dzień ten umilał zespół FIORETTI” Ojców Franciszkanów z Krakowa.Wznoszą się mury nowego Kościoła, wielka radość wszystkich. Prace związane z budową są widoczne, cieszą serce i oko proboszcza oraz parafian. Nad tym czuwa Bóg, patron parafii i Boże Miłosierdzie.

Proboszcz parafii w okresie miesięcy wakacyjnych przygotowuje scenariusz uroczystości na dzień 14 sierpnia 2007 r. To święto patrona parafii, podczas którego nastąpi wmurowanie kamienia węgielnego i Aktu Erekcyjnego oraz udzielenie Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.

Dni sierpniowe przed uroczystością to brzydka, deszczowa aura. Trwają przygotowania w parafii – zewnętrznych dekoracji, prac porządkowych jak i w przygotowaniu duchowym. Ksiądz Jacek z wielkim poświęceniem, odpowiedzialnością chodzi, dogląda, uzupełnia, zmienia. Prosi głośno patrona o piękną pogodę na ten dzień, aby uroczysta Eucharystia mogła odbyć się w murach nowego Kościoła.

Nadchodzi ranek 14 sierpnia 2007 r. (tj. wtorek) – zwykłe spojrzenie za okno i wielka radość każdego parafianina – pogodny dzień. Z godziny na godzinę robi się piękna słoneczna pogoda. To wszystko dzięki modlitwie – mówi ks.proboszcz - bo Bóg chce, aby tutaj był budowany Kościół przez ludzi wierzących.

Godz.11.00 tego dnia Zespół Ludowy „Tokarnianki” umilał swoim występem i przyciągał wiernych na uroczystą Mszę Świętą. Idące tłumy wiernych do nowo budowanego Kościoła – to widok dla wszystkich bardzo wzruszający, a szczególnie dla proboszcza ks.Jacka Dąbka, który cały czas był wśród wiernych. Taka osobowość Kapłana, gospodarza parafii przyciąga do Kościoła. Jego uśmiech, pogoda ducha i niepowtarzalna radość serca pomogło nam wszystkim bardziej duchowo przygotować się do przeżycia chwil tego dnia. Licznie gromadzą się zaproszeni goście. Kilka minut przed godz. 12.00 milkną dźwięki zespołu ludowego. Rozbrzmiewają głośno dzwony wybija godz.12.00. Pełny Kościół ludzi, wielka cisza, skupienie, następuje uroczyste rozpoczęcie Mszy Świętej, której przewodniczy i Słowo Boże głosi Ks.Bp.Kazimierz Ryczan – Ordynariusz Kielecki.

W uroczystość patrona parafii Ks.Biskup udzielił Sakramentu Bierzmowania 83 osobowej grupie młodzieży przygotowanej przez ks.Roberta - wikariusza i p. Mariolę Kaczor -katechetkę.

Młodzież bierzmowana dała z siebie wszystko, uczestnicząc czynnie w czasie Eucharystii. Całość uroczystości Mszy Świętej uświetnił śpiewem chór oraz grał i śpiewał Mateusz Ziółkowski – parafianin.

Podczas Eucharystii nastąpił uroczysty moment podpisania Aktu Erekcyjnego,to chwila ciszy, skupienia i przeżycia duchowego bycia naocznymi świadkami tej uroczystości.

Świeciło pięknie słońce, powiewał lekki wietrzyk. Niebo nad nami piękne, błękitne i bezchmurne.

Przestrzeń wnętrza nowo budowanego Kościoła pozwoliła bardziej nam przeżyć chwile uroczystej Eucharystii.

Na zakończenie Mszy Świętej Ks. proboszcz dziękował za całą oprawę tej pięknej uroczystości wszystkim obecnym.

Szczególne podziękowania skierował do Biskupa i całej ekipy nadzoru budowlanego obecnych wśród Nas. Kończąc podziękowania wypowiedział modlitwę w intencji budowy nowego Kościoła.

Z radością serca i wzruszeniem wypowiedział słowa wielkiego człowieka – rodaka

Papieża Jana Pawła II :

Nie lękajcie się. Trwajcie i nie ustawajcie w modlitwie”

Dzień 14 sierpnia 2007 r. to dzień szczególny,czas który realizuje naszą nadzieję,że modlitwa wszystko może sprawić. Wzbogaceni bagażem przeżyć duchowych w murach nowo budowanego Kościoła,to piękne chwile dla każdego z nas.

To dzień,który mocno zapisze się w historii parafii.Te szczególne chwile zostały upamiętnione zdjęciami i nagraną płytą.

Żal było wracać do domu. Wokół Kościoła – w parafii panowała radosna,wesoła i duchowa atmosfera.

A najcenniejsza radość serca to bycie świadkami tej uroczystości.

Zespół Ludowy.

Podpisywanie aktu.