Konsekracja Kościoła 2018r.

Dnia 12 sierpnia 2018r ks. bp Jan Piotrowski Pasterz Kościoła Kieleckiego dokonał Konsekracji Kościoła w obecności kanclerza Kurii Kieleckie ks. kan.dr Adama Perza , budowniczego Kościoła ks. kan.mgr Jacka Dąbka, kapłanów dekanatu chęcińskiego, ojców cystersów i franciszkanów oraz wiernych parafii, gości i pielgrzymów. Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta z Prandocina pod dyrekcja Krzysztofa Dudy.W homilii bp Piotrowski gratulując wiernym wspólnego dzieła – „pięknej i estetycznej świątyni”, zauważył, że będą w niej ludzie doświadczali Bożego miłosierdzia. – To wyjątkowe miejsce na zawsze pozostanie świętą przestrzenią, gdzie Bóg w Jezusie Chrystusie i mocą Ducha Świętego będzie nas ogarniać i zapewniać swoją odkupieńczą miłością. Drogą do tej miłości jest słowo Boże, które jest głosem Boga – mówił. Przypomniał także, że „przestrzeń tego świętego miejsca (…) ma służyć wam i kolejnym pokoleniom do osobistego uświęcenia, duchowego wzrostu i codziennego świadectwa wiary”.A ks. proboszcz powiedział 'Swoją wdzięczność kieruję do moich kochanych parafian dziękuje za prace , dniówki , ofiary i modlitwy bez wasz kochali nie było by tego Kościoła . Wszystko co zrobiliśmy to wasza zasługa z waszych ofiar nie z żadnych dotacji unijnych. Możemy być z tego bardzo dumni ."

piątek,
16 listopada 2018

Piątek, XXXII Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie rocznicy poświęcenia Rzymskich bazylik świętych apostołów Piotra i Pawła albo wspomnienie św. Małgorzaty Szkockiej albo wspomnienie św. Gertrudy, dziewicy