Kolędnicy

Dnia 30 grudnia 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Tokarni po raz pierwszy włączyli się w ogólnopolską akcję Kolędników Misyjnych. Należą oni do nowo powstałego Ogniska Misyjnego Dzieci pod opieką katechety Krzysztofa Pierzaka. Każda z sześciu grup kolędniczych pod opieką osoby dorosłej udała się z ciekawym i radosnym programem do mieszkańców Tokarni.Podczas kolędy misyjnej kolędnicy spotkali się z serdecznością ze strony domowników. Udalo się uzbierać naprawdę dużą sumę pieniążków dla dzieci z Syrii i Libanu. Każdy ofiarodawca otrzymał pamiątkę od kolędników misyjnych. Zebrana kwota została przekazana do Papieskich Dzieł Misyjnych w Warszawie. Należy również podkreślić ogromne zaangażowanie rodziców dzieci z Tokarni oraz rodziców dzieci miejscowości Mosty. Dziękuję także za życzliwość i cenne wskazówki księdzu Jackowi Dąbkowi naszemu proboszczowi i kustoszowi Sanktuarium Świętego Maksymiliana w Wolicy- Tokarnia.6 stycznia gościliśmy kolędników w naszym Kościele na Mszy św.

14 sierpnia 2018

Wtorek, XIX Tydzień zwykły