BIERZMOWANIE

Warunki, które musi spełnić kandydat do Sakramentu Bierzmowania?

• W każdą niedzielę uczestniczyć we Mszy Świętej
  • Co najmniej 4 razy przed bierzmowaniem przystąpić do Sakramentu Pokuty

(w okresach wskazanych przez kapłanów przygotowujących do sakramentu bierzmowania)

• Sumiennie i aktywnie uczestniczyć w katechezie szkolnej,  starannie prowadzić zeszyt z religii i wykazać się przed katechetą i ks. proboszczem znajomością całego wymaganego materiału  ( brak tej znajomości uniemożliwi mi przyjęcie Sakramentu Bierzmowania w zaplanowanym terminie)

Uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych, Roratach, Rekolekcjach Adwentowych i Wielkopostnych,  Gorzkich Żalach i nabożeństwach majowych;

• Uczestniczyć we wszystkich spotkaniach oraz nabożeństwach ogłoszonych jako obowiązkowe do przygotowania się w tym roku  szkolnym do Sakramentu Bierzmowania ( obecność na tych spotkaniach będzie sprawdzana regularnie lub wyrywkowo, 2 nieobecności nieusprawiedliwione we wskazanym terminie u księdza prowadzącego przygotowanie do bierzmowania, uniemożliwią mi przyjęcie Sakramentu Bierzmowania w zaplanowanym terminie)

• W świątyni zachowywać się godnie, z szacunkiem dla świętości miejsca, okazać posłuszeństwo zaleceniom porządkowym wydawanym przez osoby prowadzące nabożeństwo (  żucie gumy, używanie telefonu komórkowego, skąpy strój, głośne rozmowy w trakcie modlitw lub głoszonego Słowa Bożego, zakłócanie spokojnego przebiegu nabożeństwa, jakiekolwiek formy żartów dotyczące rzeczy, miejsc, czynności i tekstów świętych, brak wyciszenia w oczekiwaniu na rozpoczęcie nabożeństwa itp. uwłaczają godności miejsca jakim jest świątynia i obrażają Boga w niej obecnego, – za takie zachowanie zostaną wyciągnięte konsekwencje , włącznie    z wydaleniem ze świątyni oraz brakiem możliwości przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w oznaczonym terminie)

• Poznać życiorys swojego patrona wybranego przed bierzmowaniem, w odpowiednim czasie dostarczyć treść biografii tego świętego i wykazać się solidną znajomością tego życiorysu we wskazanym terminie
  • W przypadku chrztu poza naszą parafią należy przedłożyć świadectwo chrztu opatrzone pieczęcią tamtejszej parafii. ( Do końca października )

Kto może zostać świadkiem przy Bierzmowaniu? Świadkami przy Bierzmowaniu mogą być osoby, które przyjęły Sakrament Chrztu, Eucharystii, Bierzmowania i są osobami praktykującymi. Nie mogą być to osoby żyjące niezgodnie z wiarą i nauką Kościoła np. w związku cywilnym, konkubinacie lub niemający nic wspólnego z życiem Kościoła (niepraktykujący, albo praktykujący tylko „od święta”). Świadkowie spoza naszej parafii przedstawiają zaświadczenia swojego księdza proboszcza, iż mogą pełnić tę funkcję.

14 sierpnia 2018

Wtorek, XIX Tydzień zwykły