Ks. bp Jan Piotrowski dokonał erygowania i poświęcenia Drogi Krzyżowej w Niedzielę Palmową 9 kwietnia 2017r. Współkoncelebransami byli ks. Jan Kukowski dziekan dekanatu chęcińskiego, ks. Jacek Dąbek proboszcz i kustosz oraz ks. Mariusz Rak -kapelan ks. biskupa. Ks. proboszcz powiedział na zakończenie uroczystości Droga Krzyżowa ma nam pomóc, abyśmy wznieśli nasze serca ku niebu i rozważali mękę naszego Pana" – W Dzienniczku św. Faustyny czytamy "najwięcej łask udzielam duszom, które pobożnie rozważają mękę moją". Bezinteresowną pomoc okazali ; mgr inż. Henryk Ciosmak Prezes Zarządu ŚKSM KIELCE mgr inż. Paweł Podsiadło - Dyrektor Kopalni „JAŻWICA” oraz pracownicy kopalni Paweł i Czesław Kowalski COINVEST Siedlce Jacek Wroński Prezes Zarządu EKO-ROL Tokarnia Kopalni Piasku mgr inż. Robert Jaworki Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny Krzysztof Kułagowski Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Chęciny Ofiary złożyli ; Apostolat Maryjny Koła Różańcowe 4 rodziny z Wolicy 4 rodziny z Tokarni Niech Bóg błogosławi i strzeże wszystkich którzy przyczynili się do Jej budowy.

22 maja 2018

Wtorek, VII Tydzień zwykły