Człowiek Roku 2016

Ksiądz Proboszcz – Człowiekiem Roku Ksiądz Proboszcz Jacek Dąbek zajął drugie miejsce w plebiscycie „Człowiek Roku 2016” w powiecie Kieleckim. 17 lutego odebrał nagrodę w związku, z konkursem który zorganizowano po raz czwarty przez Echo Dnia. Ksiądz Proboszcz został zauważony, gdyż „Dzięki jego staraniom parafia w Wolicy - Tokarni otrzymała rangę Diecezjalnego Sanktuarium Świętego Maksymiliana Marii Kolbego. Wzrosła więc ranga kościoła i całej parafii. Jest proboszczem tej parafii i jednocześnie kustoszem sanktuarium. W diecezji kieleckiej jest ich dwanaście, to w Wolicy - Tokarni jest najmłodsze.” – zaznacza Echo Dnia. Od 11 lat organizuje Akcje Honorowego Oddawania Krwi sam również ją oddaje.Księdza Proboszcza wspierali Ksiądz Łukasz Biś – wikariusz parafii, Konrad Wójcik kleryk piątego roku oraz parafianie.

14 sierpnia 2018

Wtorek, XIX Tydzień zwykły