Ustanowienie Sanktuarium

Rok Jubileuszowy Miłosierdzia Bożego oraz 75 rocznica śmierci męczeńskiej naszego patrona św. Maksymiliana  na zawsze  wpisze się w historie naszej wspólnoty parafialnej. Dnia 30 października  2016r  ks. kanonik dr Adam Perz Kanclerz Kurii Kieleckiej  w imieniu ks. biskupa Ordynariusz  Jana Piotrowskiego  odczytał dekret z dnia 25 października 2016r.  ustanawiajacy  Diecezjalne Sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego w Wolicy-Tokarni. Ksiądz Kanclerz  sprawował Msze świętą  i wygłosił Słowo Boże , współkoncelebransami byli  ks. Jacek Dąbek proboszcz i kustosz oraz ks. Łukasz Biś -wikariusz .Obecny był także  burmistrz Miasta i Gminy Robert Jaworski  wraz z żoną Emilią .

Ks. Proboszcz powiedział; Wiemy że nasze tereny potrzebują ciągle nowych duchowych bodźców do tego, aby trwać przy Panu Bogu.

Św. Jan Paweł II w 1987 r. w Argentynie mówił , że sanktuaria są „niczym kamienie milowe wskazujące drogę dzieciom Bożym wędrującym po ziemi”.

Dziękujemy Panu Bogu i ks. Biskupowi  Ordynariuszowi za tak wielkie wyróżnienie ,jakim jest ustanowienie Diecezjalnego Sanktuarium   które jest zarazem zadaniem dla nas, abyśmy ciągle odbudowywali naszą pobożność, by być jeszcze bliżej dobrego Boga oraz pociągać innych do Niego poprzez świadectwo swojego życia, miłości Boga i bliźniego  , bliźniego za którego oddał życie św. Maksymilian nasz patron.

Zdjęcia z uroczystości

poniedziałek,