Dotyczy Sakramentu Chrztu św.

Wytyczne   Episkopatu Polski  ; Sprawowanie chrztu powinno mieć  miejsce w określone niedziele podczas Mszy św. z udziałem wspólnoty parafialnej. Należy unikać tzw. Prywatyzacji  chrztu.

W naszym sanktuarium Sakrament  Chrztu odbywa się w każdą II niedziele miesiąca  podczas  Mszy  św. o godz. 12.00  oraz w święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

Nie będzie chrztów w Adwencie i w Wielkim Poście.

Podczas chrztu rodzice i chrzestni mają przystąpić do Komunii św.

Chrzestnymi mogą osoby   wierzące    od 15 roku życia   jeśli będzie to uczennicza  lub uczeń Gimnazjum lub  liceum lub szkoły zawodowej  musi przynieść zaświadczenia   od ks. katechety lub katechetki    ze uczestniczy w  lekcjach religii.

Dyrektor Katechizacji  ‘””Młodzież  objęta obowiązkiem szkolnym przy ubieganiu się  o status chrzestnego lub  świadka do bierzmowania ma   przedstawić    zaświadczenie   uczestnictwa  w  katechezie  szkolnej.”

Chrzestnymi  mogą być osoby   wierzące i praktykujące  , może być osoba rozwiedziona  ale żyjącą samotnie.

Nie może być  chrzestnym  osoba  żyjąca w związku cywilny.

11 grudnia 2018

Wtorek, II Tydzień Adwentu