Niedziela św. Rodziny 2014r.

W Niedzielę Św. Rodziny 28 grudnia 2014r.,- 32 rodziny odnowiły przyrzeczenia małżeńskie w 5,10, 15,20,25,30, 35, 40 , 45, 50, i 65 rocznicę ślubu. Była to bardzo piękna i wzruszająca uroczystość .

Światełko Betlejemskie 2014r.

Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do Polski W kościele p.w. św. Józefa Robotnika w mieście Svit na Słowacji, w niedzielę, 14 grudnia o godzinie 10:00, harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego otrzymali od słowackich skautów Betlejemskie Światło Pokoju. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego wprowadzenia Betlejemskiego Światła Pokoju na ołtarz sviteckiego kościoła, niesione przez słowackich skautów. Przemierzyło ono drogę z Wiednia. Po zakończonej liturgii nastąpiła najważniejsza część nabożeństwa – przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju do Polski – przez ręce Naczelnika Związku Harcerstwa Polskiego, hm. Małgorzaty Sinicy. Następnie delegacje 17 chorągwi rozpaliły płomień dla siebie, by przekazać go dalej. O godzinie 12:00 na Mszy Świętej w schronisku górskim „Głodówka” – w historycznym miejscu przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju, w kaplicy św. Piotra i Pawła w Zakopanem – harcerki Szkoły Podstawowej w Tokarni zapaliły Betlejemskie Światło Pokoju, które w tej doniosłej chwili przekazujemy do naszego parafialnego kościoła na ręce naszego proboszcza, ks. kan. mgra Jacka Dąbka, ks. mgra Łukasza oraz w obecności naszego rekolekcjonisty, ks. dra Karola Zegana. Dziękujemy za powierzone nam zadanie harcerskie – przywiezienia Betlejemskiego Światła Pokoju z Zakopanego – naszemu drużynowemu, mgr Krzysztofowi Pierzakowi. Od tej chwili, w myśl tegorocznego motta Światła – pokój naprawdę jest w nas. Czuwaj!

Pasterka 2014r.

Światło Betlejemskie

Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do Polski

Od tej chwili, w myśl tegorocznego motta Światła – pokój naprawdę jest w nas.

Czuwaj!

Wprowadzenie Relikwii bł. Karoliny Kozkówny.

21 grudnia 2014r. ks. kan. dr Karol Zegan - Dyrektor Wydziału Katechetycznego w Kielcach dokonał uroczystego wprowadzenia relikwii bł. Karoliy Kozkówny podczas rekolekcji adwentowych. Obraz i relikwie niosły uczennice Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Wolicy przygotowane przez katechetke p. mgr Mariolę Kaczor

Niedziela Rycerska 2014r.

W III niedzielę Adwentu 14 grudnia 2014r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami Zakonu Rycerzy Kolumba . Piecio osobowa grupa zachęcała panów aby zaangazowali sie w życie parafii.

Relikwie bł. Karoliny Kózkówny.

10 grudnia 2014r. w Zabawie kustosz sanktuarium bł.Karoliny przekazał relikwie błogosławionej do naszej parafii.

Wprowadzenia Relikwi o. PIO

W II niedzielę Adwentu 7 grudnia 2014r. o. Józef -kapucyn dokonał wprowadzenia relikwii św. o.Pio. Relikwie wnieśli pp. Grażyna i Marcel Bajkowie z Wolicy. Po Mszy św. wierni ucałowali św. o. Pio.

św. Mikołaj a nie krasnal

Św.Mikołaj odwiedził dzieci naszej parafii i rozdał prezenty na sali Emaus.

Wieczór z Emmanuelem 2014r

W dniu 29 listopada o godz. 16:00 w naszej parafii odbyło się dekanalne spotkanie młodych w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodych 2016. Na wspólnej modlitwie zgromadzili sie przedstawiciele parafii Chęciny, Polichno, Brzegi, Starochęciny, Wolicy-Tokarni. Po wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem i indywidualnym błogosławieństwie każdego, młodzi udali się do przyparafialnej salki Emaus na poczęstunek i gorącą herbatę.

Relikwie św. O. PIO

26 listopada 2014r. podczas Mszy św. sprawowanej w Tenczynie o. Tomasz Duszyc -kapucyn przekazał relikwie św. o. Pio ks. proboszczowi Jackowi Dąbkowi w obecności ks. wikariusza Łukasza Bisia oraz grupy parafian.

Wszystkich Świętych i Noc Świętych

Wszystkich Świętych

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

XXX niedziela  zwykła    -  26.10.2014r.

***Za  kilka dni Uroczystość Wszystkich Świętych , pójdziemy na cmentarz

porządkować groby naszych drogich zmarłych .

Prosimy , aby wszystkie nieczystości wynosić do  kontenerów  ustawionych

na parkingu ,nie wolno zostawiać zniczy i innych nieczystości obok kontenerów.

****  W sobotę  1  listopada    Uroczystość  Wszystkich Świętych .

Msze św. zostaną  odprawione  o godz.  8.00   w  Kościele

i o godz. 10.00  na cmentarzu  którą  poprzedzi procesja   za zmarłych .

**** We Wszystkich świętych  o godz. 19.00  na cmentarzu " Noc Świętych"

zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych  .

UWAGA !!!!

Od piatku   i w dzień Wszystkich Świętych ul. Kolejowa będzie drogą jednokierunkową  do cmentarza ,  powrót  z cmentarza  ul. SłonecznąProsimy patrzeć na znaki.

*** W niedziele   2 XI  -  Dzień Zaduszny   , pamiętajmy o zmarłych

których  kochaliśmy  za   życia    ofiarując im  naszą  modlitwę .

Msze  św. o godz.  8.00   , 10.00 ,12.00  i 16.00

Po każdej  Mszy św. Koronka  do Miłosierdzia Bożego za zmarłych

polecanych w wypominkach.

W dniach od  1 – 8 listopada można uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących

w  czyścu  odpust zupełny  wypełniając następujące warunki ;

*   nawiedzić cmentarz lub Kościół

*   odmówić podczas nawiedzenia Ojcze Nasz. i Wierzę w Boga ..

*   przystąpić do  Komunii św.

*   pomodlić się w intencjach Ojca św.

Mammografia i Cytologia

W niedzielę 19 pażdziernika 2014r. w parafii kobiety mogły dokonąć badań mammograficznych i cytologicznych w Mammobusie . Z badań skorzystało 40 kobiet. Natomiast ekipa Pogotowia Ratunkowego wykonywała badania Ciśnienia tetniczego , glukozy , cholesterolu i trójglicerydów . Akcja Białej Niedzieli odbyła się dzięku uprzejmości p.dr n.med Grzegorza Gałuszki.

Diecezjalny Zjazd Apostolatu Maryjnego .

W sobotę 11.10.2014r. odbył się Zjazd Apostolatu Maryjnego w Jędrzejowie . Członkowie parafialnego Apostolatu wzieli udział w tym spotkaniu wraz z ks. Łukaszem

Czwartek, Wielki Tydzień