Menu

Betlejemskie Światło 2014r

Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do Polski

         W kościele p.w. św. Józefa Robotnika w mieście Svit na Słowacji, w niedzielę, 14 grudnia o godzinie 10:00, harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego otrzymali od słowackich skautów Betlejemskie Światło Pokoju. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego wprowadzenia Betlejemskiego Światła Pokoju na ołtarz sviteckiego kościoła, niesione przez słowackich skautów. Przemierzyło ono drogę z Wiednia. Po zakończonej liturgii nastąpiła najważniejsza część nabożeństwa – przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju do Polski – przez ręce Naczelnika Związku Harcerstwa Polskiego, hm. Małgorzaty Sinicy. Następnie delegacje 17 chorągwi rozpaliły płomień dla siebie, by przekazać go dalej.

         O godzinie 12:00 na Mszy Świętej w schronisku górskim „Głodówka” – w historycznym miejscu przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju, w kaplicy św. Piotra i Pawła w Zakopanem – harcerki Szkoły Podstawowej w Tokarni zapaliły Betlejemskie Światło Pokoju, które w tej doniosłej chwili przekazujemy do naszego parafialnego kościoła na ręce naszego proboszcza, ks. kan. mgra Jacka Dąbka, ks. mgra Łukasza oraz w obecności naszego rekolekcjonisty, ks. dra Karola Zegana.

         Dziękujemy za powierzone nam zadanie harcerskie – przywiezienia Betlejemskiego Światła Pokoju z Zakopanego – naszemu drużynowemu, mgr Krzysztofowi Pierzakowi.

         Od tej chwili, w myśl tegorocznego motta Światła – pokój naprawdę jest w nas.

         Czuwaj!

Dzisiaj jest

poniedziałek,
21 stycznia 2019

(21. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, II Tydzień zwykły
Rok C, I
Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

Zegar