Menu

Pielgrzymka  Medziugorje zorganizowana w dniach 5 - 13 maja 2014r.  przez Ksiądz Kanonika Jacka Dąbka to „ coś dla ciała i dla duszy”. Dlaczego?? Myślę ze Ksiądz organizując tą pielgrzymkę pamiętał o słowach

„ Duch wprawdzie ochoczy ale ciało słabe „

Pięćdziesiąt dwóch  pielgrzymów tego świata, wyruszało do Medziugorje,  o północy z prośbami życia codziennego.  Wśród natłoku pracy, problemów rodzinnych, chcieli i znaleźli czas dla BOGA za to wszystko już teraz  DZIĘKI CI BOŻE .

Pytanie co zobaczyli tam ??

Zobaczyli radość i miłość wszystkich ludzi którzy zebrali się pielgrzymować, ludzi którzy tak serdecznie nas przyjęli, także VICKA( jedna z widzących) nie omieszkała nam przypomnieć o miłości, radości jednych do drugich. 

Za chwile spędzone w Ludbrug  -DZIEKI CI BOŻE  – ze mogliśmy Cię adorować , ukrytego w małej fiolce twojej krwi.

Wspólna modlitwa , msza święta, adoracje krzyża,  pokazała nam jak wiele możemy zdziałać, swoją modlitwą,  świadkami tego są łzy gdy weszliśmy na Górę Objawień i wszystkie swoje intencje spisaliśmy na kartce i oddaliśmy Matce Bożej nasze sprawy,  gdy dotarliśmy do końca wyczerpującej drogi krzyżowej na górze Kriżevac a na początku głośno każdy z nas wypowiedział w jakiej intencji chce przeżyć Ją, świadkami tego wszystko jest Matka Boża która widziała nasze wspólne modlitwy różańcowe.  Dzięki ci Boże  że stworzyłeś świat taki jak widzieliśmy w Dubrowniku,  Jeziora Plitwickie czy wodospady Kravice w tym wszystkim zobaczyliśmy  Boże jak wielkie dzieła uczyniłeś stwarzając nas, nasz świat,  jak wiele rzeczy uczyniłeś w naszym życie. – DZIĘKI  CI BOŻE.

Każdy z nas zobaczył walkę jaką ludzie włożyli w odbudowę miasta Mostar,  i tak samo wszyscy chcemy walczyć w swoim życiu, walczyć o dobro Twoje Panie. 

Ale podstawą tego wszystkiego co doświadczyliśmy to jest to że byliśmy ze  jedną wielką rodziną.

Dlatego ta pielgrzymka była tak wyjątkowa gdyż  wśród zwiedzania pięknych obszarów, miast, przeplataliśmy to modlitwą, mszą, postem, świadectwami swojego życia.

I TO WŁASNIE JEST DUCH MEDZIUGORJE.

Myślę ze najpiękniejszym zakończeniem będą słowa Pani Bożenki ( współorganizatorki ) –

 „ Pamiętajcie Matka Boża dla każdego z was ma tam jakiś mały prezent, właśnie tam w Medziugorje „

I to właśnie każdy z nas doświadczył w Medziugorje.

 Wielu powie to koniec waszej pielgrzymki!  Lecz Ja powiem NIE ta pielgrzymka to dopiero początek, jedno jest pewne na pewno każdy w swoim sercu będzie nosił to co otrzymał, co doświadczył w swoim Sercu. I za to wszystko -  DZIEKI CI BOŻE.     

 

                                                                     Kleryk Konrad Wójcik 

 

Dzisiaj jest

poniedziałek,
19 lutego 2018

(50. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, I Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Dzień Powszedni

Zegar