Relikwie Jana Pawła II

U kardynała Stanisława Dziwisza w Krakowie podczas przekazania relikwii Jana Pawła II dnia 26 kwietnia 2012. W 1 rocznicę beatyfikacji 1 maja 2012 r. relikwie zostały wprowadzone do kościoła, a potem odbyły się modlitwy przy pomniku Jana Pawła II

Relikwie św. Jana Pawła II w parafii Wolica – Tokarnia.

To co miało miejsce w  piękny, słoneczny dzień 26 kwietnia 2012 r. zawdzięczamy dużym staraniom ks. kanonika Jacka Dąbka, który  pragnął sprowadzić do parafii relikwie bł. Jana Pawła II  i zabiegał o to u ks. kardynała Stanisława Dziwisza – metropolity krakowskiego.

Tego dnia  ponad 50 osób wśród nich  nasi kapłani  ks. Jacek proboszcz i ks. Artur –wikariusz , katecheci, przedstawiciel OSP z Wolicy, dziewczynki w strojach świętokrzyskich, harcerze z Tokarni, uczniowie  gimnazjum z Wolicy  , Dzieci Maryi , Apostolat Maryjny , Koła Różańcowe i zróżnicowana wiekowo grupa parafian udaliśmy się do Krakowa   aby  z rąk ks. kard. Dziwisza otrzymać relikwie kropli krwi błogosławionego Jana Pawła II . Pierwsze kroki skierowaliśmy w kierunku   Franciszkańskiej 3  , chwila zatrzymania, skupienie  wpatrując się w okno papieski . Przechodzimy w kierunku kaplicy  arcybiskupów krakowskich - wzruszenie, milczenie i głęboka cisza. Zapiera dech, serce mocniej bije, oczy nie mogą uwierzyć, że jesteśmy w tym miejscu gdzie modlił się nasz ukochany papież. W kaplicy cicha modlitwa, oczekiwanie na ks. kardynała . Mijają chwile i dane nam było na żywo zobaczyć w wielkich drzwiach kaplicy ks. kardynała Dziwisza z relikwiarzem  w ręku  w asyście naszych kapłanów.

Nie ma słowa, które by opisało co wówczas w naszych sercach się działo. Oczy jakby widziały Ojca Świętego, a uszy słyszały Jego głos, który ciągle jest wśród nas. Od ks. kardynała przenikała wielka świętość, radość i dobroć. Wśród parafian łzy wzruszenia , głęboka cisza  i wielka radość. Nastąpiła szczególna i najcenniejsza dla nas chwila. Zaszczyt to dla nas jest nie mały, że ręce, które dotykały Ojca Świętego dziś przekazują naszej parafii  najdroższą relikwię kropli krwi błogosławionego Papieża. Przekazując relikwie bł. Jana Pawła II  kardynał z radością i uśmiechem wypowiedział słowa - " Ta krew symbolizuje Jego obecność pośród was .Cieszę się, że tu jesteście,  i pragniecie rozwijać kult Wielkiego Rodaka. Wyjątkowa chwila tego dnia zakończyła się wpisem do kroniki parafialnej  i błogosławieństwem  kardynała Dziwisza dla całej naszej parafii . Dalej pielgrzymi szlak  prowadził do Centrum Jana Pawła II  w Łagiewnikach, gdzie złożyliśmy ofiarę na jego budowę. Ks. kanonik Jacek i wikariusz ks. Artur sprawowali dla nas Msze św. w kaplicy kapłańskiej , gdzie znajduje się płyta z grobu Ojca Świętego    Jana Pawła II przywieziona z Rzymu  oraz relikwie. Wzruszenie ogarnęło nasze serca kiedy  uklęknęliśmy w tej kaplicy ,łzy same cisnęły się do oczu, a pamięć przywołała bez trudu Jego dostojną postać i pogodną twarz. Cisza tego miejsca jest niezwykle przejmująca. Każdy z nas miał wrażenie, że to miejsce święte, a nasza tu obecność jest niezwykłą łaską od Pana Boga.

W modlitwie powierzaliśmy nasze intencje Bogu przez wstawiennictwo błogosławionego Jana Pawła II. Tu każdy mógł uczynić sobie rachunek z tego, co zostało w naszych sercach z papieskiego siewu, z nauczania. Potem odwiedziliśmy sanktuarium Miłosierdzia Bożego – uczestnicząc  o godz. 15.00 w Koronce  dziękując  za otrzymane relikwie.

Ks. proboszcz rozwija kult Bożego Miłosierdzia i pragnie rozszerzać i kult apostoła Bożego Miłosierdzia  bł. Jana Pawła II . Gorąco dziękujemy Bogu, za tak wspaniałego naszego  proboszcza ,  kapłana  pielgrzyma, który wzbogaca wiarę, dzięki któremu możemy doświadczać  tak bardzo wielu wspaniałych przeżyć

Maryla Pasiek – uczestniczka pielgrzymki.

Wprowadzenie relikwii 1 maja 2012.

Uroczysta Msza św. wprowadzenie relikwii i modlitwy w 1 rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II .

11 grudnia 2018

Wtorek, II Tydzień Adwentu